Niższe ligi: Tylko Wisła Jabłonna gra dalej w Pucharze Polski

Puchar Polski

Tylko Wisła Jabłonna będzie dalej reprezentowała nasz region w okręgowym Pucharze Polski. Wiślacy przeszli do IV rundy dzięki wycofaniu się z rozgrywek rezerw Sparty Jazgarzew. Dąb Wieliszew, Sokół Serock i Świt II Nowy Dwór Mazowiecki odpadli z turnieju „tysiąca drużyn” w trzeciej kolejce.

 

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Escola Varsovia (Warszawa) 0:5

Rezerwy Świtu zagrały w dość eksperymentalnym składzie. Tym razem trener Daniel Janczarek nie mógł liczyć na wzmocnienia z pierwszej drużyny, ale trudno się dziwić. W pierwszej jedenastce pojawili się za to drugi trener pierwszego zespołu – Jarosław Miecznikowski i asystent trenera Legionovii Legionowo – Patryk Drewnowski. Niestety Świt II Nowy Dwór nie podołał i przegrał to spotkanie 0:5. Czas skupić się na rozgrywkach ligi okręgowej, bowiem tam sytuacja robi się bardzo nieciekawa.

Świt II: Sebastian Nowiński – Bartosz Romanowski, Piotr Cichocki, Piotr Przygoda, Robert Sotowicz, Adam Brzyski, Patryk Drewnowski, Marcel Pruszkowski, Jarosław Miecznikowski, Michał Morawski, Marcel Smardzewski

 

Sokół Serock – Przyszłość Włochy 2:4

Sokół Serock znów zagrał dwie różne połowy. Mimo, że drużyna – jak sama podkreśla- Puchar Polski jest dla nich drugorzędną sprawą, to mogła pójść za ciosem. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a w drugiej części meczu stracili cztery bramki i ostatecznie odpadli z okręgowego Pucharu Polski.

Bramki: Krystian Szambelan x2

Sokół:  Łukasz Karpik – Sylwester Szambelan, Rafał Choszcz, Paweł Badenko, Grzegorz Oktaba, Maciej Karpik, Mariusz Wiśniewski, Krzysztof Szymański, Bartosz Kowalski, Patryk Olszewski, Krystian Szambelan

Grali także: Łukasz Kardynał. Jakub Bawoł

 

Dąb Wieliszew – Hutnik Warszawa 1:1 p.k. 1:4

Podopieczni trenera Piotra Topczewskiego po regulaminowym czasie gry remisowali 1:1. Tuż po zakończeniu dziewięćdziesięciu minut, jak to jest w zwyczaju rozgrywek na szczeblu okręgowym, rozegrano serię rzutów karnych. W niej bezkonkurencyjny okazał się lider ligi okręgowej – Hutnik Warszawa. Stołeczni zwyciężyli 4:1, a swoje jedenastki dla Dębu zmarnowali Rafał Jędrych i Łukasz Banaszek.

Bramka: Jakub Łotowski, Daniel Smoczyński (w serii rzutów karnych)

Dąb:  Maciej Marchlewski – Mateusz Duszak, Michał Krasnowski, Piotr Kalinowski, Mateusz Pierścieniak, Jakub Łotowski, Szymon Koperkiewicz, Łukasz Ćwikliński, Mateusz Mańk, Emil Łotowski, Tomasz Teofilak

Grali także: Daniel Smoczyński, Damian Piekut, Łukasz Banaszek, Rafał Jędrych, Jarosław Tkacz, Jakub Rączka

 

Wisła Jabłonna – Sparta II Jazgarzew 3:0 w.o.

Wisła Jabłonna może mówić o prawdziwym farcie. Zespół grający na co dzień w A-klasie przeszedł do IV rundy Pucharu Polski dzięki wycofaniu się z Pucharu Polski rezerw Sparty Jazgarzew. Wisła będzie jedynym przedstawicielem naszego regionu w tych rozgrywkach, oczywiście do czasu, kiedy do gry nie włączą się pierwsze zespołu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Legionovii Legionowo.