Zwycięstwo młodzików Legionovii w Augustowie! [ZDJĘCIA]

Piłka Młodzieżowa

Podopieczni Rafała Melona, Legionovia rocznik 2006, rozegrał Ogólnopolski Turniej w Augustowie, który odbył się od 5 do 8 lipca.

Młodzi legionowianie turniej „Respect Cup”, rozegrali w systemie ligowym. W zawodach brało udział 6. zespołów licząc razem z Legionovią. Spotkania były rozgrywane na zasadzie 8. w polu + bramkarz po 2×25 minut.

Pierwsze spotkanie jakie rozegrali młodzi piłkarze, był mecz z Promykiem Nowa Sucha, który legionowianie zwyciężyli 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli – x2 Paszkiel, Kraszewski, samobój. Kolejnym przeciwnikiem z jakim przyszło się zmierzyć zawodnikom, byli gospodarze turnieju, Sparta Augustów, które Legionovia wygrała bez problemu 6:2 po bramkach – 3x Paszkiel, Grądek, Kraszewski, samobóju. Trzecim meczem w trzeciej kolejce, zawodnicy podejmowali, Wektre Zbuczyn, którą rozgromili 4:1 po golach – 2x Paszkiel, Kraszewski, Szymon Buczek.

Dwa ostatnie spotkania, były decydujące odnośnie zajęcia pierwszego miejsca w turnieju ligowym. Legionowianie, podejmowali w ostatnich meczach, ŁKS Łochów oraz Borute Zbierz. Przedostatnim przeciwnikiem legionowskiego zespołu młodzików, była drużyna z Łochowa. Zawodnicy pokonali ŁKS 3:1 a bramki zdobyli – 2x Kraszewski i Paszkiel. Ostatnim przeciwnikiem był wcześniej wspomniany zespół ze Zgierza. Legionovia po bardzo emocjonującym spotkaniu, pokonała Borutę 1:0 a bohaterem tego spotkania był Kraszewski, który dostał podanie od Paszkiela.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się być piłkarz Legionovii 2006, Oskar Warzyński. W turnieju również wzięli udział – Stanisław Madej, Kacper Wiącek, Jakub Wilk, Oskar Warzyński, Bartosz Kraszewski, Patryk Grądek, Bartosz Buczek, Szymon Buczek, Kamil Kurowski, Mateusz Sekuła, Wojciech Pawlak, Mateusz Paszkiel, Igor Jachimek oraz Paweł Tchórz.

Wypowiedź trenera Rafała Melona, po turnieju w Augustowie;

W dniach 5-6 lipca wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju „Respect Cup” dla rocznika 2006, który odbywał się w Augustowie. Jadąc na ten turniej mieliśmy w planach nauczy się, grać w nowym systemie, ponieważ przechodzimy z gry na orlikach na większe boisko a co za tym idzie z siedmiu zawodników w polu zrobi się dziewięciu. Myślę, że cel, który sobie założyliśmy został zrealizowany. Chłopcy zagrali w ciągu 4. dniu, 5. spotkań  po 50. minut każdy. Będzie to cenne doświadczenie na przyszłość. Każdy grał na różnych pozycjach aby zobaczyć jakie zadania na boisku ma jego kolega na danej pozycji. Patrząc na grę, jestem zadowolony. Chcieliśmy grać w piłkę i budować akcje. W każdym meczu byliśmy drużyną wiodącą, która stwarzała sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Jak zawsze Naszym największym problemem jest skuteczność. Reasumując, chciałbym pogratulować chłopcom walki i zaangażowania wa każdym meczu co przyniosło efekty w postaci 1. miejsca. Gratulacje dla Oskara Warzyńskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Oby tak dalej!