Niższe ligi: Żbik wysoko wygrywa w Płońsku

Niższe ligi

W miniony weekend o ligowe punkty walczyli piłkarze drużyn z powiatu nowodworskiego – Żbika Nasielsk, Wkry Pomiechówek i Wisły Zakroczym. Niestety jedna z ekip nie zebrała wystarczającej liczby zawodników, aby rozegrać swoje spotkanie.

Pewne zwycięstwo Żbika

Nasielszczanie w sobotę 9 listopada w ramach 14. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej grupy Ciechanów-Ostrołęka zmierzyli się na wyjeździe z PAF-em Płońsk. W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedno trafienie. W 13. minucie wynik tego pojedynku otworzył Michał Ernest. Po zmianie stron przewaga gości była już bardziej wyraźna. W 47. minucie wynik na 2:0 uderzeniem głową podwyższył Damian Załoga, a po chwili było już 3:0. Bramkę ustalającą wynik tego meczu w 63. minucie ponownie zdobył Ernest, dla którego było to 10. trafienie w ligowych rozgrywkach.

Było to 8. spotkanie bez porażki zespołu z Nasielska i 4. zwycięstwo z rzędu. Żbik zajmuje na kolejkę przed końcem rundy 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów ze stratą 3 oczek do lidera Narwi Ostrołęka i jednego punktu do KS CK Troszyn. Następny mecz Zielono-Czerwoni rozegrają 16 listopada. Podejmą wówczas na własnym stadionie Ostrovię Ostrów Mazowiecka, której ulegli w finale okręgowego Pucharu Polski 1:3. Będzie to zatem doskonała okazja do rewanżu i umocnienia się przed zimą w czołówce tabeli.

Porażka Wkry na koniec

Piłkarze Wkry Pomiechówek (A klasa) w ostatniej ligowej kolejce rundy jesiennej podejmowali na własnym stadionie GKS Dąbrówkę. Jedyną bramkę dla Wkry zdobył Wojciech Bocian. Było to jednak za mało, aby myśleć nawet o remisie. W drugiej połowie goście 3-krotnie trafiali do bramki strzeżonej przez podopiecznych trenera Piotra Redela i to oni wywieźli z Pomiechówka komplet punktów.

Tym samym piłkarze Wkry zakończyli rundę jesienną na 12. miejscu w tabeli. Drużyna, która latem przeszła dużo zmian włącznie z odejściem trenera Fabiana Kotarskiego, skompletowała w 13. kolejkach zaledwie 9 punktów (3 zwycięstwa i 10 porażek) strzelając 18 goli jednocześnie tracąc ich aż 40. Po 4. meczach, w których Wkra nie zdobyła ani jednego punktu zarząd klubu postanowił podziękować trenerowi Łukaszowi Gołębiewskiemu, który zastąpił na tym stanowisku Fabiana Kotarskiego. Jego miejsce zajął natomiast trener Redel. W tym czasie Wkra wygrała w 3 z 9 spotkań. Teraz przed szkoleniowcem trudne zadanie odbudowania zespołu przed rundą wiosenną.

Walkower w Zakroczymiu

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Wisły Zakroczym (B klasa) mieli zmierzyć się na wyjeździe z rezerwami Dębu Wieliszew. Mieli, ponieważ Wiślacy nie zebrali odpowiedniej liczby zawodników, aby rozegrać to spotkanie. Zamiast 11 zebrało się tylko 7. Tym samym mecz 3:0 przez walkower wygrały rezerwy Dębu. Wisła zakończyła rundę jesienną na 6. miejscu z dorobkiem 21. punktów.

PAF Płońsk – Żbik Nasielsk 0:4 (0:1)

Wkra Pomiechówek – GKS Dąbrówka 1:4 (1:1)

Dąb II Wieliszew – Wisła Zakroczym 3:0 (wo)