Żbik: Dobra gra zapewniła miejsce na podium

Niższe ligi

Damska sekcja Żbika Nasielsk zajęła 2. miejsce w halowym turnieju piłki nożnej kobiet, który odbył się w Bieżuniu.  Julia Sterbicka została wyróżniona dodatkowo statuetką królowej strzelców. 

Turniej w Bieżuniu organizowany przez MKS Wkra Bieżuń odbył się na miejscowej hali sportowej. Osiem drużyn rywalizowało o pierwsze miejsce w zawodach

Impreza w Bieżuniu zaczęła się dla Żbika od remisu z gospodyniami 2:2, następnie dziewczyny pewnie pokonały zespół Team Blana 4:0. W trzecim meczu Husarki Mochowo musiały uznać wyższość nasielszczanek i uległy 1:2.
Po dwóch zwycięstwach i remisie zawodniczki wyszły z grupy i w półfinale wygrały z Kurpikiem Kadzidło. Jedyną porażkę w turnieju, ale niezwykle przykrą Żbik zaliczył dopiero w finale ze swoim ligowym rywalem Orlętami Baboszewo 0:3.

Ostatecznie Żbik zajął dobre, drugie miejsce a dodatkowo statuetkę królowej strzelców otrzymała Julia Sterbicka. Wyróżnienie najlepszej zawodniczki drużyny otrzymała Klaudia Perkowska.

To drugi turniej z rzędu w którym nasielszczanki zajęły drugie miejsce, podobnie zakończyło się w Dzierżeninie. (pisaliśmy o tym tutaj). Wyniki te mogą okazać się dobrym prognostykiem przed rundą wiosenną w III lidze, w której na obecną chwilę dziewczyny zajmują 9. pozycję w lidze.

Skład Żbika: Julia Werczyńska, Natalia Romanowska, Sandra Chrzanowska, Angelika Chrzanowska, Dominika Domała, Julita Sterbicka, Patrycja Gardłowicz, Natalia Zalewska, Klaudia Perkowska.

zdj. Żbik Nasielsk Dziewczyny FP