Niższe ligi: Żbik bierze rewanż za finał Pucharu Polski

Niższe ligi

W sobotę 16 listopada piłkarze Żbika Nasielsk podejmowali w ostatnim meczu rundy jesiennej Ostrovię Ostrów Mazowiecką. Było to drugie spotkanie tych drużyn w Nasielsku. Wcześniej w finale okręgowego Pucharu Polski Zielono-czerwoni ulegli Ostrovi 1:3.

Tym razem pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze w 21. minucie po trafieniu Mateusza Bramowicza. Prowadzenie Żbika na 2:0 już po przerwie podwyższył Kamil Stańczak, a chwilę później gospodarze mogli się cieszyć z trzeciego trafienia. Tym razem bramkarza gości pokonał Michał Ernest w 55. minucie. Goście odpowiedzieli w 65. minucie trafieniem Dawida Wilczewskiego, ale jak się okazało była to jedynie bramka honorowa.

Tym samym 3. punkty zostały w Nasielsku. Żbik zakończył rundę serią 5. zwycięstw z rzędu i z dorobkiem 36. punktów zajmuje 3. pozycję w tabeli. Wyprzedza ich Narew Ostrołęka, do której mają 3 punkty straty i KS CK Troszyn ze stratą 1 oczka. Tuż za nimi plasuje się Mławianka Mława nad którą Żbik ma 1 punkt przewagi. Patrząc na obecny stan tabeli wydaje się, że to między tymi czterema zespołami rozstrzygną się wiosną losy awansu.

Żbik Nasielsk – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1 (1:0)

Bramki: 21′ Bramowicz,Ernest, Stańczak – Wilczewski.

Żółte kartki: M. Admaski – Małkiński, Wątróbski.

Żbik: Duda – D. Załoga (80′ R. Załoga), Stańczak, Tomaszyński, Chyczewski,  Świderski (85′ B. Załoga), Bramowicz, Rutkowski (60′ Kaczorek), Ernest (70′ Jagielski), M. Adamski, Zalewski.