Niższe ligi wznowiły rozgrywki

Niższe ligi

W środę 14 sierpnia do rozgrywek w sezonie 2019/2020 przystąpili piłkarze lig okręgowych – Żbika Nasielsk i rezerw Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Żbik bez porażki

Nasielszczanie pierwsze spotkanie rozegrali na wyjeździe z beniaminkiem Narwią Ostrołęka. Zielono-czerwoni objęli prowadzenie już w 9. minucie po golu Rafała Załogi. Rywale najpierw wyrównali w 26. minucie, a na 3. minuty przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie. Nasielszczanie ostatecznie zremisowali to spotkanie po  trafieniu Kamila Stańczaka z 58. minuty.

W ramach 2. kolejki w sobotę 17 sierpnia Żbik rozegrał drugie spotkanie wyjazdowe w ciągu kilku dni. W sobotę nasielszczanie zmierzyli się z GKS-em Strzegowo. Zielono-czerwoni objęli prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Mateusza Bramowicza. Gospodarzom udało się wyrównać tuż przed przerwą. Żbik ponownie objął prowadzenie  w 49. minucie po trafieniu z ponad 40. metrów Rafała Załogi. Gospodarze raz jeszcze wyrównali w 77. minucie.

Z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo. W 81. minucie Bramowicz trafił po raz drugi do bramki przeciwnika ustalając wynik tego pojedynku na 3:2 na Żbika i zapewniając swojej drużynie 3 punkty.

Żbik z 4. punktami plasuje się na 4. pozycji i traci do lidera Mławianki Mława 2 punkty. Następne spotkanie nasielszczanie rozegrają ze spadkowiczem MKS-em Ciechanów. Będzie to pierwszy mecz jaki Zielono-czerwoni rozegrają przed własną publicznością.

LO grupa Ciechanów-Ostrołęka

Narew Ostrołęka – Żbik Nasielsk 2:2 (2:1)

Bramki: 26’ Pełtak, 42’ Marczak – 9’ Załoga, 58’ Stańczak.

GKS Strzegowo – Żbik Nasielsk 2:3 (1:1)

Bramki: 42’ 77’ Warecki -10’ 81’ Bramowicz, 49’ Załoga.

Rezerwy z falstartem

Rezerwy Świtu Nowy Dwór pierwsze spotkanie w nowym sezonie rozgrywały przy Sportowej 66. W środę 14 sierpnia podejmowały drużynę Dębu Wieliszew. Pierwsi na prowadzenie w 25. minucie wyszli przyjezdni, a w 36. minucie było już 0:2. Trafienie kontaktowe w 50. minucie zdobył Robert Graff. Goście odpowiedzieli kolejnymi dwoma trafieniami i 73. minucie Świt Ii przegrywał już 1:4.

Nowodworzanie zminimalizowali rozmiary porażki już w doliczonym czasie gry. Najpierw w 90. minucie do bramki Dębu trafił Mikołaj Napora, a 4. minut później gola na 3:4 zdobył Miłosz Pieluchowski. Nowodworzanom zabrakło jednak czasu, aby wyrównać i musieli uznać wyższość gości z Wieliszewa.

Kolejne spotkanie Biało-zieloni rozegrali w niedzielę. W ramach 2. kolejki zmierzyli się na wyjeździe z Escolą Warszawa. Świt II wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie po golu Jana Szulkowskiego. Wynik na 2:0 podwyższył w 16. minucie Paweł Puchacz. Po przerwie było już 3:0 po golu Kacpra Nadulskiego.

Biało-zieloni nie potrafili utrzymać prowadzenia. Escola od 60. minuty w ciągu kwadransa trzykrotnie trafiała do bramki nowodworzan. Tym samym ten pojedynek zakończył się podziałem punktów, a rezerwy Świtu zajmują 10. pozycję w tabeli.

Następny mecz Świt II rozegra w niedzielę 25 sierpnia. O godzinie 11:00 podejmą na własnym stadionie Markowię Markii.

LO grupa Warszawa I

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Dąb Wieliszew 3:4 (0:2)

Bramki: 50’ Graff, 90’ Napora, 94’ Pieluchowski – 25’ Piekut, 36’ Markut,62’ Karol Szczepkowski, 73’ Jędrych.

Escola Warszawa – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 (0:2)

Bramki: 60’ Bąk, 65’Bolmowski, 75’ Sędzikowski – 4’ Szulkowski, 16’ Puchacz, 47’ Nadulski.