Niższe ligi: Wysoka wygrana Dębu przed własną publicznością [WIDEO]

Niższe ligi

Dąb Wieliszew w Święto Niepodległości podejmował rezerwy Mazura Karczew. Podopieczni Piotra Topczewskiego wygrali wysoko 5:1.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy z Wieliszewa mocno zaczęli nacierać na bramkę rywali, czego efektem był gol na 1:0. Po kilku minutach Mazur odpowiedział bramką wyrównującą. Gospodarze jednak nie dali za wygraną i zdobyli 2 kolejne bramki, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1.

W drugiej części spotkania to znów Dąb był stroną dominującą. Podopieczni Piotra Topczewskiego byli na tyle zdeterminowani, że zdołali strzelić kolejne 2 gole i spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:1.

– Ostatnie mecze ułożyły się po naszej myśli. Graliśmy bardzo fajną agresywną piłkę. Zdobyliśmy 9 punktów i strzelaliśmy dużo bramek. Taki był plan. Dzisiaj nastawiliśmy się na bardzo twardą grę. Staraliśmy się robić to, co zawsze szlifujemy na treningach, czyli grać skrzydłami. Zaczyna nam to fajnie wychodzić. Z tych właśnie fragmentów strzeliliśmy 2 bramki i jedną piękną z rzutu wolnego. Wcześniej świetną robotę zrobił Damian Piekut. Myślę, że byliśmy pod każdym względem lepsi, nie tylko piłkarsko. Tworzymy fajny zespół mimo, że było aż sześć zmian. Nie powodują one jakieś nowej mocy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zdobyliśmy tyle punktów na ile zasłużyliśmy. Teraz przechodzimy w okres roztrenowania. Od 15 stycznia rozpoczynamy przygotowania do rundy wiosennej i gramy dalej. – powiedział w pomeczowej rozmowie Piotr Topczewski, trener Dębu Wieliszew.

Skrót Spotkania

Dąb Wieliszew – Mazur II Karczew 5:1 (3:1)

Dąb: Błażej Brona, Michał Krasowski, Rafał Jędrych, Jarosław Tkacz, Damian Piekut (65′ Łukasz Opat), Łukasz Banaszek, Mateusz Pierścieniak (75′ Mateusz Duszak), Michał Chrzanowski (46′ Paweł Zieliński), Sebastian Ściechowicz, Daniel Smoczyński (52′ Mateusz Mańk), Piotr Kalinowski.

Mazur: Krzysztof Głasek, Cezary Kołodziejczak (58′ Damian Falkowski), Szykon Sobczak, Krzysztof Domański, Artur Wójcik, Dawid Michalik, Paweł Trzepałka, Marcin Gędzielewski, Bartosz Biedrzycki (46′ Karol Grabski), Marcin Wojciechowski, Adrian Kamiński (55′ Bartosz Kotowski).