Niższe ligi: Wisła lepsza od Wkry

Niższe ligi

W tym tygodniu rozgrywki zainaugurowali zawodnicy występujący na boiskach A klasy. W pojedynku drużyn z powiatów legionowskiego i nowodworskiego stanęły na przeciwko siebie Wisła Jabłonna i Wkra Pomiechówek. Zwycięsko z tego starcia wyszli niedzielni gospodarze, wygrywając 2:0.

W pierwszych minutach meczu widać było, że jest on premierowym dla obu zespołów. Zbiegiem czasu Wkra zaczęła zyskiwać przewagę. Zespół z Pomiechówka stwarzał sobie coraz to groźniejsze sytuacje do zdobycia gola, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki. W pierwszej części gry gospodarze ograniczali się jedynie do długich piłek w kierunku napastników.

Po zmianie stron Wiślacy wyprowadzili dwa bardzo groźne ciosy. Najpierw w 69. minucie na 1:0 do bramki Wkry trafił Tomasz Tomaszek, który wykorzystał długi wrzut z autu w pole karne Wkry. 10 minut później było już 2:0. Prawą stroną boiska popędził Paweł Madej. Dośrodkował do Jarosława Kowalskiego, którego pierwsze uderzenie obronił bramkarz przyjezdnych. Z dobitką jednak już sobie nie poradził. Wkra do końca spotkania nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć i mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Jabłonna 2:0.

Wisła Jabłonna – Wkra Pomiechówek 2:0 (0:0)

Bramki: 69′ Tomasz Tomaszek (as. Paweł Madej), 78′ Jarosław Kowalski (as. Paweł Madej)

Wisła Jabłonna: Kokosiński – Małyszew, Koński, Banaszek, Mrozowski – Tomaszek, Kowalski, Gałązka, Wierzbicki(87′ Szymczak) – Madej, Kowalski(84′ Lech)

Wkra: Kępczyński – Jarosiewicz, Utko, Dariusz Trojak (46′ Janicki) – Potrzebowski (46′ Pierzchała), Mateusz Krawczyk, Rybandt (46′ Michałowski), Władziński – Wierzbicki, Kaza, Bułka