Niższe ligi: Trudny mecz Wisły Jabłonna, ciekawe wyjazdy Żbiku i Dębu Wieliszew [ROZPISKA]

Niższe ligi

Przed nami kolejny weekend pełen emocji piłkarskich w niższych ligach. Ciekawie zapowiada się spotkanie Nadnarwianki Pułtusk ze Żbikiem Nasielsk. Trudne mecze czekają Świt II oraz Wisłę Zakroczym. Teoretycznie łatwe spotkanie ma przed sobą Wkra Pomiechówek, ale czy aby na pewno? Zapraszam na krótką zapowiedź. 

Victoria II Sulejówek – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki, 5 listopada, godz. 13:30, 14. kolejka ligi okręgowej

Przed nami pojedynek rezerw, drużyn ze szczytu i końca tabeli. Zespół z Sulejówka to obecnie wicelider ligi okręgowej, który w ostatnich 5-ciu spotkaniach nie przegrał ani razu. Gospodarze dalej liczą się w walce o awans. Świt utknął w dolnej części tabeli. Podopieczni Daniela Janczarka w ostatnim meczu ligowym okazali się minimalnie gorsi od Unii Warszawa przegrywając 0:1. Murowanym faworytem tego spotkania jest Victoria, ale my liczymy na niespodziankę.

Wisła Maciejowice – Sokół Serock, 5 listopada, godz. 14:00, 14. kolejka ligi okręgowej

Sokół w ostatniej serii spotkań zremisował z Marcovią Marki 2:2, Wisła zaś przegrała 1:4 z Dębem Wieliszew. Gospodarze na 7 spotkań rozgrywanych u siebie, 3 razy wygrali, 3 razy przegrali i tylko raz podzielili się punktami. Przed drużyną z Serocka ciężkie zadanie, ale jedno jest pewne – emocji w tym spotkaniu nie zabraknie.

Błyskawica Warszawa – Dąb Wieliszew, 5 listopada, godz. 15:00, 14. kolejka ligi okręgowej

Dąb w ostatnich 5-ciu spotkaniach przegrał tylko raz. Podopieczni Piotra Topczewskiego grają otwartą, ciekawą piłkę i tym zdobywają punkty. Błyskawica od 4 spotkań nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wieliszewianie przy korzystnych wynikach innych meczów mają szansę wskoczyć do pierwszej piątki ligowej tabeli.  Zapowiada się wyrównane spotkanie, a zwycięstwo może zależeć od dyspozycji dnia zawodników jednej z drużyn.

Nadnarwianka Pułtusk – Żbik Nasielsk, 4 listopada, godz. 13:00, 14. kolejka ligi okręgowej 

Żbik po 3 wygranych z rzędu, w meczu na szczycie okazał się minimalnie gorszy od Wkry Żuromin. Nadnarwianka pokonała 5:0 GKS Strzegowo. Przed nami bez wątpienia najciekawiej zapowiadający się mecz na boiskach niższych lig tego weekendu. Potyczka drużyn, które jeszcze niedawno były obok siebie w tabeli. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Daszyńskiego 17 do Pułtuska.

Inter Warszawa – Wkra Pomiechówek, 4 listopada, godz. 19:30, 12. kolejka A-klasy

Wkra ma szansę odnieść trzecią wygraną z rzędu. Inter to czerwona latarnia A-klasy. Drużyna z Warszawy w tym sezonie nie wygrała ani razu, ba (!) ani razu nawet nie zremisowała. Podopieczni Artura Lewandowskiego są faworytem tego spotkania. Przy korzystnych wynikach innych spotkań, pomiechowianie maja szansęna 5. miejsce w tabeli. Czym im się to uda?

AszWoj Rembertów – Legionovia II Legionowo, 4 listopada, godz. 15:00, 12. kolejka A-klasy 

Rezerwy Legionovii się nie zatrzymują. Ostatnie 5 spotkań „Novi” 4 wygrane i tylko 1 remis. Dodatkowo ponad 30 strzelonych bramek. Legionowianie pod względem ilości zdobytych goli są liderem. Na swoim koncie mają aż 53 trafienia. Zawodnicy z Rembertowa zajmują przedostatnie miejsce. Na 12 rozegranych spotkań wygrali tylko… raz. Faworyt tego spotkania jest jeden. Dla piłkarzy Legionovii II – 3 punkty w tym meczu to obowiązek.

Wisła Jabłonna – Hutnik Warszawa, 5 listopada, godz. 13:30, 12. kolejka A-klasy

Kolejny ciekawy mecz na boiskach niższych lig. Hutnik w poprzedniej kolejce,przegrał 0:3 z Mazurem Radzymin. W tej kolejce na pewno będzie chciał się zrehabilitować. Podobnie Wisła, która w meczu „piłki wodnej” uległa Wichrowi Kobyłce 0:1. Obie ekipy to sąsiedzi w tabeli. Dzielą ich tylko 2 punkty. Przed zawodnikami Wisły ciężkie zadanie. Hutnik przed tym sezonem był typowany jako faworyt do awansu i na pewno będzie chciał wygrać. Czy im się powiedzie? Zapraszamy na stadion w Jabłonnie.

Mazur II Radzymin – Wisła Zakroczym, 5 listopada, godz. 10:30, 12. kolejka B-klasy 

Wisła po zwycięstwie 1:0 z rezerwami Sokoła Serock odskoczyła od dna  ligowej tabeli. Zakroczymianie obecnie zajmują 8. miejsce. Mazur II jest minimalnie gorszy od swojego niedzielnego rywala, traci do niego tylko 1 punkt. W poprzedniej serii spotkań pokonał rezerwy Wichru Kobyłka 4:3. Jednym problemem niedzielnego meczu  mogą być… bramki. Obie ekipy łącznie mają strzelonych 31 goli. Dla porównania, liderujący WKS Rząśnik ma ich  na swoim koncie 51.

Żbik Nasielsk – Tygrys Huta Mińska, 5 listopada, godz. 14:00, 9. kolejka III ligi kobiet 

Po pierwszej wygranej w sezonie, Żbik ma nikłe szanse na kolejne punkty. Przed dziewczynami arcytrudne zadanie, bowiem Tygrys jest wiceliderem III ligi kobiet. Zespół z Huty Mińskiej nie przegrał od 5-ciu spotkań, a w ostatniej kolejce rozgromił WAP Warszawa 5:1 na własnym boisku. Czy nasielszczankom uda się sprawić niespodziankę i sięgnąć po 3 punkty z wyżej notowanym rywalem? Dowiemy się w niedzielę.