Niższe ligi: Pierwsze wygrana dziewczyn z Nasielska, pogrom w Legionowie [PODSUMOWANIE]

Niższe ligi

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Warszawa 0:1 13. kolejka Ligi Okręgowej

Świt II przed meczem z Unią Warszawa był skazywany na wysoką porażkę. Nowodworzanie walczyli jednak jak równy z równym. Niestety to goście wywieźli 3 punkty z Nowego Dworu, a rezerwy Świtu zaliczył trzecią porażkę u siebie. Podopieczni Daniela Janczarka dalej zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem – tylko – 10 punktów.

Świt II: Sebastian Nowiński – Mateusz Pietroń, Maciej Sawicki, Mikołaj Bolmowski, Jan Śliwiński, Konstantyn Ślęzak, Michał Morawski, Radosław Śledziewski, Piotr Cichocki, Marcel Pruszkowski, Piotr Przygoda

Grali także: Kacper Dominiak, Michał Ziółek, Karol Kaletka, Karol Glinicki, Michał Gryzcuk

Żbik Nasielsk – Wkra Żuromin 3:4 13. kolejka ligi okręgowej

O sporym pechu mogą mówić zawodnicy Żbika Nasielsk. Do 71. minuty prowadzili z liderem ,Wkrą Żuromin 3:2. Wkra  gola dającego im 3 punkty strzeliła na 2 minuty przed końcem spotkania.  Kolejne trafienia w tym sezonie zaliczyli Świderski i Bramowicz. Po tej porażce nasielszczanie zajmują 4. miejsce. Do drużyny z Żuromina tracą 12 oczek.

Bramki: 2x Świderski, Bramowicz

Żbik:Łukasz Gerasik, Mikołaj Adamski, Rafał Załoga, Filip Adamski, Marcin Świderski,Rafał Lodzik, Rafał Milewski, Mateusz Bramowicz,Kamil Tomaszyński, Kamil Stańczak, Mariusz Chmielewski

Grali także:  Sebastian Chmielewski, Mateusz Rutkowski

Wisła Zakroczym – Sokół II Serock 1:0 11. kolejka B klasy

Do ciekawego zdarzenia doszło w meczu Wisły Zakroczym. Około 75. minuty spotkanie zostało przerwane z powodu lądowania helikoptera ratunkowego. Nie przeszkodziło to jednak zakroczymianom zgarnąć 3 oczka. W doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem z 25. metrów popisał się Mateusz Brodnicki. Ta bramka dała Wiśle cenne zwycięstwo i pozwoliła wskoczyć na 8. miejsce w tabeli B-klasy.

Bramka: Mateusz Brodnicki

Wisła: Adam Matysiak, Kamil Pierścieniak, Arkadiusz Dawidczyk, Kamil Derecki, Daniel Paradziński, Paweł Janczarek, Mateusz Wąsewicz, Dawid Puzio, Marcin Brodnicki, Daniel Mąka, Patryk Kowalski

Grali także: Mateusz Jadczak, Marcin Miastowski, Paweł Ciszkowski

Wkra Pomiechówek – Marcovia II Marki 5:3 11. kolejka A klasy

Po raz kolejny Daniel Wierzbicki pokazał się z bardzo dobrej strony i dał wygraną Wkrze. Pomiechowanie pewnie wygrali z rezerwami Marcovii Marki 5:3. Oprócz trzech trafień Wierzbickiego, swoje pięć groszy dołożyli Paweł Rybandt oraz Jan Świderski, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie. Drużyna Artura Lewandowskiego wygrała drugi mecz z rzędu i zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. O awansie można raczej zapomnieć, ale ten sezon pokazuje, że z Wkrą każdy powinien się liczyć.

Bramki: 3x Wierzbicki, Świderski, Rybandt

Wkra: Sebastian Dołecki, Adrian Szostaszko, Robert Utko, Krzysztof Krawczyk, Marcin Janicki, Dominik Michałowski, Damian Ciosek, Łukasz Pepel, Kamil Bułka, Daniel Wierzbcki, Paweł Rybandt

Grał także: Jan Świderski

Dąb Wieliszew – Wisła Maciejowice 4:1 13. kolejka ligi okręgowej

Po porażce i remisie w ostatnich meczach zawodników Dębu, przyszedł czas na zwycięstwo. Tym razem wieliszewianie pokonali Wisłę Maciejowice 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Zieliński, Tkacz, Smoczyński oraz Ściechowicz. Lepsi w polu karnym byli zawodnicy z Wieliszewa, którzy wypunktowali niżej notowanego rywala. 21 punktów na koncie Dębu plasuje ich na 7. miejscu w lidze okręgowej. Do lidera, Hutnika Warszawa tracą 15 oczek.

Bramki: Zieliński, Tkacz, Smoczyński, Ściechowicz

Dąb: Błażej Brona, Hubert Kamiński, Michał Krasnowski, Łukasz Banaszek, Michał Chrzanowski, Łukasz Opat, Rafał Jędrych, Jarosław Tkacz, Daniel Smoczyński, Damian Piekut, Sebastian Ściechowicz

Grali także: Mateusz Duszak, Oskar Sinkiewicz, Łukasz Kowalik, Paweł Zieliński

Legionovia II Legionowo – Korona Warszawa 11:1 13. kolejka ligi okręgowej

Pogrom w Legionowie. Rezerwy „Novii” rozgromiły Koronę Warszawa aż 11:1! Więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać TUTAJ.

Wicher Kobyłka – Wisła Jabłonna 1:0  11. kolejka A klasy

Wisła  zaliczyła trzecią porażkę w tym sezonie. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła  już w 3. minucie. Mecz został rozegrany w ciężkich warunkach. Boisko miejscami przypominało basen, a nie obiekt do gry w piłkę nożną. Niemniej jednak sędzia zezwolił na rozegranie spotkania i 3 punkty zostały w Kobyłce. Wisła w ostatnich 5-ciu konfrontacjach zaliczyła 2 porażki, 2 wygrane i 1 remis. Obecnie drużyna z Jabłonny zajmuje 4. miejsce i traci do lidera 11 punktów.

Wisła: Patryk Żemajtiś, Piotr Małyszew, Michał Banaszek, Hubert Koński, Mikołaj Kropicz, Adam Fronczek, Mateusz Kowalski, Łukasz Karczmarczyk, Rami Mohamed Mohamed Moussa, Tomasz Wierzbicki, Łukasz Majewski

Grali także: Łukasz Gałązka, Michał Szymczak, Adam Podgórski

MKS Pogoń Siedlce – Żbik Nasielsk 2:9 9. kolejka III ligi kobiet

Dziewczyny z Nasielska wreszcie przełamały złą passę! Po raz pierwszy w tym sezonie 3 punkty pojechały do Nasielska. W meczu z Pogonią Siedlce popis dała Julita Sterbicka, zdobywając aż 5 bramek! Hattricka ustrzeliła Natalia Zalewsk,a a wynik na 9:2 ustaliła Julia Werczyńska.  Teraz już może być już tylko lepiej. Liczymy na kolejne punkty w wykonaniu damskiej drużyny Żbika!

Bramki: Julia Werczyska, 5x Julita Sterbicka, 3x Natalia Zalewska

Żbik: Anastazja Stromecka, Patrycja Gardłowicz, Sandra Chrzanowska, Daria Gardłowicz, Angelika Chrzanowska, Julita Sterbicka, Julia Werczyńska, Natalia Romanowska, Martyna Walasiewicz, Natalia Zalewska, Dominika Domała

Grała także: Ania Suska