Niższe ligi: Pechowy remis Wisły. Rzut karny w samej końcówce! [WIDEO]

Niższe ligi

W niedzielne popołudnie Wisła Jabłonna podejmowała Legion Warszawa w ramach rozgrywek Klasy A. Zespoły musiały pogodzić się podziałem punktów i ostatecznym wynikiem 2:2. Bardziej zadowoleni po tym meczu są na pewno warszawiacy.

Mecz początkowo toczył się głownie w środku pola. Wiele akcji kończyło się niedokładnymi podaniami z obu stron. Pomimo lekkiej przewagi po stronie Legionu to Wiślacy jako pierwsi zdobyli bramkę. Strzelcem gola, który otworzył wynik był Łukasz Karczmarczyk. Zawodnicy gości nie mieli zamiaru składać broni i  za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Pod koniec pierwszej części meczu w dogodnej sytuacji dla Legionu znalazł się Hubert Dolewski, który bez najmniejszego problemu pokonał Tomasza Kokosińskiego ustalając wynik pierwszej połowy na 1:1.

Do drugiej części spotkania lepiej wyszli zawodnicy Wisły. Podopieczni Ryszarda Stromeckiego zaczęli coraz śmielej grać na połowie swoich rywali. W 51. minucie Paweł Madej dał ponowne prowadzenie 2:1 Wiśle po akcji całego zespołu. Po tej bramce gospodarze kontrolowali przebieg meczu i wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Jabłonnie. Arbiter w doliczonym czasie gry podyktował rzut karny dla Legionu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Tomasz Pietrasiński, który pewnym uderzeniem pokonał Kokosińskiego. Po tej bramce sędzia główny zakończył spotkanie przy stanie 2:2.

– Wydaje się, że mieliśmy więcej sytuacji w meczu, lecz uważam wynik mimo wszystko za sprawiedliwy. Legion zagrał dość agresywnie i myślę, że to był mecz wyrównany. Gdybyśmy mieli więcej szczęścia to moglibyśmy wygrać te spotkanie. Niestety karny w 90. minucie podciął nam skrzydła. – powiedział po meczu trener Stromecki.