Niższe ligi: Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pechowa porażka Wisły Jabłonna [WIDEO]

Niższe ligi

Wisła Jabłonna rozegrała swoje przedostatnie spotkanie w rundzie jesienniej. Podopieczni Ryszarda Stromeckiego w niedzielne popołudnie, przegrali  z Hutnikiem Warszawa 1:2 (1:0).

Początek spotkania zapowiadał walkę do samego końca. Więcej sytuacji stworzyli sobie zawodnicy Wisły, którzy mieli lekką przewagę nad przeciwnikiem z Warszawy. Hutnik również miał swoje okazje, lecz nie potrafił ich wykorzystać. Pierwsze 45 minut przeważnie rozgrywane było w środku pola. Niedokładne podania oraz niecelne strzały dominowały w A-klasowym szlagierze. Ostatnie zdanie w tej części meczu należało jednak do gospodarzy. W 16. minucie spotkania piłkę do bramki gości wbił Tomasz Wierzbicki, który ustalił wynik pierwszej połowy na 1:0.

W drugą część meczu znów lepiej weszli gospodarze. Wiślacy raz za razem atakowali  na bramkę Hutnika. Można było odnieść wrażenie, że strzelenie kolejnej bramki przez piłkarzy z Jabłonny było jedynie kwestią czasu. Niestety, jak mówi stare piłkarskie porzekadło „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Hutnik w ciągu 12 minut strzelił dwie bramki i dzięki temu wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie dały one trzy punkty drużynie gości, a gospodarze zeszli z boiska na tarczy przegrywając 1:2.

Pomeczowa wypowiedź trenera Wisły Jabłonna – Ryszarda Stromeckiego:

– W całym meczu mieliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Niestety nie udało się ich wykorzystać przy wyniku 1:0. Bramka wyrównująca dla Hutnika podcięła nam skrzydła. Po tym golu goście nabrali wiary i ruszyli do kolejnych ataków, co poskutkowało stratą bramki na 1:2. Przez ostatnie 10 minut zaczęliśmy desperacko atakować bramkę Hutnika, lecz niestety nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji. Był to ostatni mecz w Jabłonnie i tym bardziej chcieliśmy go wygrać. Szczególnie, że jest to bezpośredni rywali w tabeli. Niestety nie udało się tego zrobić. 

Skrót Spotkania

Wisła Jabłonna – Hutnik Warszawa 1:2 (1:0)

Wisła: Tomasz Kokosiński, Mateusz Kowalski, Łukasz Kaczmarczyk, Tomasz Tomaszek, Adom Fronczek, Tomasz Wierzbicki (70′ Michał Banaszek), Mikołaj Kropicz, Maciej Lech (56′ Łukasz Kaczmarczyk), Piotr Małyszew, Łukasz Gałązka.

Hutnik: Mateusz Kędzierski, Piotr Nozdryń-Płotnicki (82′ Kamil Pietrzykowski), Sebastian Baran, Cezary Domagała (75′ Mateusz Domiak), Szymon Kolasa, Tytus Lipski (60′ Łukasz Sadowski), Sebastian Czarnecki, Mateusz Soliwoda, Sebastian Izotow, Krzysztof Pałka, Maciej Ziemski (30′ Mateusz Soliwoda).