Niższe ligi: Niedosyt w Pomiechówku

Niższe ligi

W sobotnie przedpołudnie w Pomiechówku tamtejsza Wkra podejmowała drużynę Mazura Radzymin. Mazur, który jest liderem A-klasy, był zdecydowanym faworytem. Goście wygrali to spotkanie 1:0.

Początek meczu pokazał, że drużyna z Radzymina przyjechała do Pomiechówka po pełną pulę. W 5. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony do piłki doszedł niepilnowany Hubert Zach, który bez problemu pokonał Daniela Krygiera.

Kilkanaście minut później powinno być 1:1. Doskonałe podanie ze środka pola otrzymał Paweł Puchacz, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem gości przestrzelił. W 19. minucie meczu Daniel Wierzbicki wygrał pojedynek biegowy na lewej stronie boiska, lecz jego strzał sparował bramkarz Mazura. Piłka spadła pod nogi Konrada Kazy. To uderzenie znalazło drogę do siatki, ale sędzia gola nie uznał.

Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze zmarnowali kolejną szansę na zdobycie bramki. Strzał Jakuba Łachmańskiego, świetnie obronił bramkarz przyjezdnych. Na przerwę Mazur schodził prowadząc 1:0.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęli goście. Mazur niesiony sporadycznym dopingiem kibiców, chciał szybko strzelić gola na 2:0 i zamknąć mecz. Z biegiem czasu lepiej jednak wyglądali gospodarze, którzy dążyli do wyrównania. Do końca spotkania wynik jednak nie uległ zmianie i 3 punkty pojechały do Radzymina. Mazur z 36 punktami został mistrzem jesieni w A-klasie.

Rozgoryczenie po spotkaniu nie krył trener Artur Lewandowski. – Dziś zadecydowała jedna bramka, po naszym błędzie. Mieliśmy swoje sytuacje. Szczególnie w pierwszej połowie. Musimy zobaczyć jak wyglądało to zdarzenie z rzutem różnym. Zawodnik twierdzi, że piłka nie wyszła całym obwodem . Szkoda tylko tej jednej bramki, ale chłopaki schodzili z podniesionymi głowami, zostawiliśmy kawał serducha na boisku. I za to im dziękuje – powiedział szkoleniowiec Wkry.

Wkra Pomiechówek – Mazur Radzymin 0:1 (0:1)

Bramka: 5′ Hubert Zach

Wkra: Daniel Krygier – Jakub Brzozowski, Damian Ciosek, Krzysztof Krawczyk, Mateusz Władziński, Jakub Łachmański, Paweł Puchacz (60′ Kamil Cywiński), Mateusz Krawczyk, Daniel Wierzbicki, Paweł Rybandt (75′ Jan Świderski), Konrad Kaza.