Niższe ligi: Kryształ rozbił Żbika [Zdjęcia]

Niższe ligi

W środę nasielszczanie zmierzyli się z drugim beniaminkiem ligi okręgowej – Kryształem Glinojeck. Tym razem nie udało im się odwrócić losów tego pojedynku i odnieśli dotkliwą porażkę 1:3.

Kryształ otworzył wynik tego spotkania już w 6. minucie. Lewą stroną boiska przedarł się Sebastian Czajkowski. Wpadł w pole karne i uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. W 17. minucie Mateusz Rutkowski dograł do Mateusza Bramowicza. Ten próbował wbić piłkę wślizgiem do bramki, ale minął się z nią. Chwilę później zrobiło się zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Najpierw próba uderzenia przewrotką została zablokowana przez obrońcę, a dobitka odbiła się od jednego z zawodników opuściła plac gry. W 32. minucie fatalny błąd w obronie popełnił kapitan nasielszczan Mikołaj Adamski, który stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Mariusz Kopecki znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Sebastianem Chmielewski. Na szczęście bramkarz Żbika dobrze interweniował. Przed końcem pierwszej połowy Marcin Świderski spróbował uderzenia zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Goście zaraz po wznowieniu gry podwyższyli prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kopecki. Piłka dośrodkowana wzdłuż bramki minęła dwóch innych zawodników i spadła mu prosto pod nogi, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Chwilę później Sebastian Lubiński dostał dobre podanie za obrońców. Zagrał do Patryka Lubańskiego, ale dobrze interweniował bramkarz Żbika. Od 63. minut nasielszczanie grali w przewadze. Dwie żółte kartki pod rząd obejrzał Lubiński. Po tym jak został sfaulowany przez Mariusza Chmielewskiego, zerwał się z murawy i wdał w przepychankę z zawodnikiem Żbika. Obydwaj dostali po kartce. Zawodnik gości zaklaskał sędziemu, a ten pokazał mu żółty kartonik po raz drugi i w konsekwencji Lubiński musiał opuścić boisko. Niestety na niewiele się to gospodarzom zdało. W 72′ minucie przyjezdni dobili leżącego strzelając 3. gola. Ładną, koronkową akcję całego zespołu wykończył Czajkowski, który wpisał się na listę strzelców po raz drugi. W doliczonym czasie gry Rafał Załoga przymierzył zza pola karnego idealnie pod poprzeczkę, zdobywając bramkę honorową dla Żbika.

Już w sobotę  nasielszczanie zmierzą się na wyjeździe z Tęczą Ojrzeń. Sobotni rywale Żbika dwa pierwsze mecze nowego sezonu przegrali kolejno 1:3 z Wkrą Bieżuń i 1:2 z GKS-em Strzegowo.

Żbik Nasielsk – Kryształ Glinojeck 1:3 (0:1)

Bramki: 90′ Załoga – 6′, 72′ Czajkowski, 46′ Kopecki

Żbik: 1. Sebastian Chmielewski – 3. Filip Adamski, 4. Mikołaj Adamski (kpt), 5. Mariusz Chmielewski (21. Mateusz Śliwiński), 9. Rafał Załoga, 10. Mateusz Bramowicz, 11. Sławomir Stańczak, 16. Kamil Tomaszyński, 17. Marcin Świderski, 18. Mateusz Rutkowski (45′ 6. Cezariusz Prusinowski), 20. Piotr Jeż.

Żółte kartki: 20. Jeż, 10. Bramowicz, 16. Tomaszyński, 5. Chmielewski, 21. Śliwiński – 4. Lubański, 10. Kopecki, 17. Lubiński x2, 16. Goszczycki.