Niższe ligi: Jak grają w Pucharach a jak w lidze?

Niższe ligi

W minionym tygodniu drużyny z niższych lig rozegrały po dwa spotkania – jedno pucharowe i jedno ligowe. Jak poradzili sobie zawodnicy Żbika Nasielsk i rezerw Świtu Nowy Dwór Mazowiecki?

Zwycięstwa w Pucharach

Do III rudny Pucharu Polski na szczeblu okręgu Ciechanów-Ostrołęka piłkarze Żbika Nasielsk awansowali bez wychodzenia na boisko. Ich ligowy rywal Tęcza Ojrzeń postanowił wycofać się z rozgrywek i nasielszczanie wygrali to spotkanie walkowerem. W środę 4 września na własnym boisku podejmowali inną znaną im dobrze  ekipę – PAF Płońsk. Ten pojedynek nie najlepiej rozpaczał się dla Zielono-czerwonych, bo już po niespełna 16. minutach gry przegrywali 0:2. Żbik z dalekiej podróży wrócił dzięki dwóm trafieniom debiutującego Michała Ernesta. Wynik nie uległ zmianie i zwycięzcę tego spotkania miała wyłonić seria rzutów karnych. Do tego potrzeba było aż 6. kolejek. Na wyróżnienie zasługuje bramkarz Żbika Sebastian Nowiński, który obronił dwa rzuty karne. Zwycięstwo i awans do następnej rundy zapewnił Zielono-czerwonym Mariusz Chyczewski. To spotkanie Żbik rozegra już 11 września, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Wkrą Radzanów.

Rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przystąpili do rozgrywek pucharowych na szczeblu okręgu warszawskiego od IV rundy. Tam trafili na zespół Rządzy Załubice. Ten pojedynek nie miał już tak dramatycznego przebiegu. Bramki dla Biało-zielonych strzelali Bartosz Fabryc, Patryk Kokoszczyński i Mateusz Drejka. Gospodarzy stać było jedyna na zdobycie gola honorowego i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem nowodworzan 3:1. W V rundzie los chciał, że Świt II trafił na ligowych rywali Olimpię Warszawa. To spotkanie zostanie rozegrane 11 września w Warszawie.

Żbik niepokonany od 5. spotkań

Nasielszczanie już w sobotę 7 września przed własną publicznością podejmowali Tęczę Ojrzeń. Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli Zielono-czerwoni. Bramkę do szatni dającą prowadzenie Żbikowi strzelił Mateusz Bramowicz. W drugiej części spotkania rzut karny na drugą bramkę dla gospodarzy zamienił Michał Erenest i Żbik mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Tym samym nasielszczanie pozostają niepokonani od 5. kolejek. O następne ligowe punkty Żbik powalczy już w sobotę 14 września. Nasielszczanie zmierzą się wówczas na wyjeździe z Mławianką Mława, która ma tyle samo punktów co Żbik. Będzie to zatem mecz o przysłowiowe „6 punktów”.

Rezerwy wracają na właściwe tory?

Po falstarcie na początku sezonu druga drużyna Świtu zdaje się, że powoli wraca na właściwe tory. Po zwycięstwie z Markovią Marki 2:1 i remisie 2:2 z Olimpią Warszawa przyszedł czas na pojedynek z Wisłą Dziecinów. Wynik tego spotkania w 21. minucie otworzył Marcel Pruszkowski. Wynik na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Mikołaj Napora, a po wznowieniu gry wyprowadził Świt II na trzy bramkowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli w 72. minucie trafieniem Jakuba Moskwy, tym samym ustalają wynik tego meczu na 3:1.

W ostatnich 3. kolejkach rezerwy Świtu zgromadziły 7 z 9 możliwych punktów i plasują się na 8. miejscu, czyli w połowie ligowej stawki. O następne ligowe punkty podopieczni trenera Patryka Drewnowskiego spróbują zawalczyć w sobotę 14 września. Wówczas zmierzą się na bocznym boisku przy Konwiktorskiej z rezerwami Polonii Warszawa.