Niższe ligi: Iskra nie odpaliła w Nasielsku. Żbika wygrał 4:1! [ZDJĘCIA]

Niższe ligi

Żbik Nasielsk rozgromił Iskrę Krasne w 7. kolejce ligi okręgowej, aż 4:1! Ten wynik pozwolił nasielszczanom pozostać w ścisłej czołówce, która walczy o awans do IV ligi.

Choć pierwsza połowa nie zwiastowała wysokiego zwycięstwa, a miny kibiców z Nasielska po remisie 1:1 na półmetku meczu były nietęgie, to podopieczni Rafała Załogi zaskoczyli wszystkich. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 22. minucie po strzale – na raty – Kamila Stańczka. Przyjezdnym udało się wyrównać i właśnie remisem 1:1 zakończyła się pierwsza cześć meczu. W drugiej odsłonie Żbik grał jak z nut, a Iskra Krasne tworzyła jedynie tło dla trzeciej drużyny ligi okręgowej.

Kolejną bramkę dołożył Mateusz Bramowicz, a w 82. minucie na 3:1 strzelił Piotr Jeż, który dziesięć minut wcześniej zmienił Mateusza Rutkowskiego. Ku uciesze kibiców z Nasielska w doliczonym czasie gry czwartym golem wynik spotkania ustalił ponownie trafiający do bramki Kamil Stańczyk i czwarte zwycięstwo Żbika Nasielsk w 7. kolejce stało się faktem.

– W przekroju całego meczu byliśmy drużyną lepszą, co pokazał wynik. Szczególnie w drugiej połowie stworzyliśmy sobie więcej sytuacji i mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik do pięciu, sześciu bramek. W pierwszej połowie remis był zasłużony, jednak wiedzieliśmy, że jeżeli chcemy wygrać to musimy zdominować środek pola i nam się to udało mówił po meczu zawodnik Żbika, Mikołaj Adamczyk.

Nasielszczanie plasują się obecnie na 3. miejscu ligi okręgowej grupy ciechonowsko-ostrołęckiej z dorobkiem 14 punktów. Przewaga prowadzącej Nadnarwianki Pułtusk jest jednak duża. Liderzy do tej pory zdobyli komplet możliwych punktów i piastują pierwsze miejsce z 21 punktami na koncie.

– Wiadomo, że jak się jest w czołówce to zawsze chce się być wyżej. Mamy aspirację IV ligi, ale jeszcze nie w tym sezonie. Na pewno czołówka tej ligi to jest nasz zasięg – zaznaczył Adamski, studząc rozgrzane nastroje kibiców.

Żbik w następnym meczu zmierzy się z Koroną Szydłowo. To spotkanie zaplanowano na 23 września o godz. 16.00 na wyjeździe.

Żbik Nasielsk – Iskra Krasne 4:1 (1:1)

Bramki dla Żbika: Kamil Stańczak x2, Mateusz Bramowicz, Piotr Jeż

Żbik: Łukasz Gerasik – Mikołaj Adamski, Mariusz Chmielewski, Marek Osiński (84′ Cezariusz Prusinowski), Sebastian Chmielewski, Rafał Załoga, Mateusz Bramowicz, Sławomir Stańczak Rafał Lodzik, Kamil Tomaszyński, Mateusz Rutkowski (73′ Piotr Jeż)