Niższe ligi: Derby dla Sokoła Serock. Rezerwy „Novii” pokonane

Niższe ligi

W sobotnie popołudnie rezerwy legionowskiej drużyny pojechały rozegrać derbowe spotkanie z Sokołem Serock. Gospodarze tego meczu zwyciężyli z drugim garniturem Legionovii 5:3.

Początek należał do Sokoła. Już w 9. minucie meczu wynik tego spotkania otworzył Paweł Badenko. Po dziewięciu minutach gry przyszło wyrównanie. Bramę dla rezerw Legionovii zdobył Grzegorz Mazurek. Wydawało się, że to będzie równe spotkanie. Było jednak inaczej. Sokół rozpoczął swój koncert pięknej gry. Drużyna z Serocka w 25. minucie wyszła na prowadzenie po bramce Sylwestra Szambelana. Po dwóch minutach gospodarze podwyższyli rezultat na 3:1. Wynik pierwszej połowy ustalił Maciej Stalmach i do szatni w lepszych nastrojach schodził zespół Sokoła.

Druga część meczu przyniosła nam aż cztery bramki. W 51. minucie czwartą bramkę dla Sokoła zdobył Bartosz Kowalski. Następnie po pięciu minutach było już 5:1. Bramkę, która definitywnie pogrążała legionowski zespół zdobył Patryk Kalinowski. Wydawało się, że rezerwy nie zdołają już zagrozić gospodarzom. Mimo wszystko atakowali i szukali swoich szans. Minute po piątej strzelonej bramce przez Sokoła legionowianie odpowiedzieli golem Dawida Roguskiego. Goście znów próbowali zagrozić drużynie z Serocka. W 72. minucie padł ostatni gol tego meczu. Bramkę na 5:3 zdobył Piotr Szymański zarazem ustalając wynik meczu.

Sokół Serock – Legionovia II Legionowo 5:3 (3:1)

8′ Paweł Badenko, 25′ Sylwester Szambelan, 27′ Maciej Stalmach, 51′ Bartosz Kowalski, 57′ Patryk Kalinowski – 18′ Grzegorz Mazurek, 57′ Dawid Roguski, 72′ Piotr Szymański.

Sokół: Łukasz Kardynał – Błażej Cichmański, Daniel Głowacki (82′ Mariusz Wiśniewski), Adrian Koza, Paweł Badenko (46′ Patryk Kalinowski), Sylwester Szambelan, Paweł Calak, Rafał Choszcz, Maciej Stalmach (63′ Patryk Tyka), Krzysztof Szymański, Bartosz Kowalski (73′ Artur Rawa).

Legionovia: Oliwer Wienczatek – Daniel Gołębiewski, Jakub Lewtak, Patryk Cynt, Mikołaj Kozioł, Piotr Szymański, Miłosz Żbikowski, Grzegorz Mazurek, Patryk Sawicki (78′ Bartłomiej Bednarz), Dawid Roguski, Karol Biliński (70′ Maciej Sobota).