Niższe ligi: Dąb lepszy od Sokoła

Niższe ligi

W miniony weekend zespoły Żbika Nasielsk, Dębu Wieliszew, Sokoła Serock, Wisła Jabłonna, Wkry Pomiechówek i Wisły Zakroczym walczyli na niższych poziomach rozgrywkowych o kolejne ligowe punkty w rundzie jesiennej.

Derby powiatu legionowskiego

W derbach powiatu legionowskiego spotkały się drużyny Dębu Wieliszew i Sokoła Serock. Wynik tego starcia otworzył w 13. minucie Jarosław Tkacz i Dąb prowadził 1:0. Gospodarze od 68. minuty w osłabieniu po tym jak Jan Bujak obejrzał czerwoną kartkę. Nie przeszkodziło to Patrykowi Markutowi strzeleniu bramki na 2:0 i zapewnieniu swojemu zespołowi zwycięstwa.

Rezerwy Legionovii Legionowo zmierzyły się w Markach z tamtejsza Marcovią. W tym pojedynku padł wynik hokejowy, bo padło aż 12 bramek. Niestety nawet cztery trafienia Piotra Szymańskiego nie dały 3 punktów legionowianom, którzy przegrali 5:7.

Wisła Jabłonna również grała na wyjeździe. W warszawie zmierzyła się z tamtejszą Olimpią. Po pierwszych 45. minutach na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze, którzy prowadzili 2:1. W końcówce spotkania lepsi okazali się zawodnicy Wisły, którzy wygrali ten pojedynek 3:2 po bramkach w 85. i 90. minucie Paweł Madej skompletował hat-tricka.

Po 8. spotkaniach  najwyżej w tabeli plasuje się Dąb Wieliszew, który zajmuje 3. miejsce, a tuż za nimi plasuje się Legionovia II Legionowo. Natomiast trzecie i czwarte miejsce od końca w ligowej tabeli zajmują Wisła Jabłonna i Sokół Serock, utrzymując się nad strefą spadkową.

Następny mecz Dąb rozegra na wyjeździe z Mazurem II Karczew, Legionovia II podejmie przy Parkowej Olimpię Warszawa, Wisła Jabłonna u siebie podejmie Wisłę Dziecinów, a Sokół Serock również u siebie zagra z Escolą Warszawa.

Dąb Wieliszew – Sokół Serock 2:0 (1:0)

Bramki: 13′ Tkacz, 74′ Markut.

Marcovia Marki – Legionovia II Legionowo 5:7 (3:3)

Bramki: 14′ 55′ Gołasiewicz, 22′ Duda 28′ 42′ Piekarz, 48′ 81′  Brzeziński,  – 3′ Motyczyński, 17′ 32′ 61′ 85′ Szymański.

Olimpia Warszawa – Wisła Jabłonna 2:3 (2:1)

Bramki: 28′ 36′ Powroźnik – 18′ 85′ 90′ Madej.

Żbik pnie się w górę

Nasielszczanie w sobotę zmierzyli się na wyjeździe z Soną Nowe Miasto, która zajmowała przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli . Nie trudno było wskazać faworyta w tym pojedynku, lecz Zielono-czerwoni objęli prowadzenie dopiero w drugiej połowie. W 78. minucie po zamieszaniu przed polem karnym Mateusz Bramowicz strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Jak się później okazało było to trafienie na cenę zwycięstwa.

Po 8. kolejkach Żbik zajmuje 4. miejsce w lidze okręgowej (grupa Ciechanów-Ostrołęka). Tracą 3 punkty do lidera Narwi Ostrołęka, tyle samo do drugiej Mławianki Mława i 2 punkty do Kryształu Glinojeck. Następny mecz Żbik zagra w sobotę 5 października, kiedy podejmie na własnym stadionie Koronę Szydłowo.

Sona Nowe Miasto  – Żbik Nasielsk 0:1 (0:0)

Bramka: 78′ Bramowicz.

Pierwsze zwycięstwo Wkry

Wkra Pomiechówek odniosła pierwszy zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Piotra Redela wygrali na własnym stadionie 3:0 z Bednarską Warszawa. Był to jednocześnie pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach, w którym Wkra Zachowała czyste konto.

Po 7. kolejkach Wkra zajmuje 12. miejsce. Następny mecz rozegra na wyjeździe z Rządzą Załubice.

Wkra Pomiechówek – Bednarska Warszawa 3:0

Bramki: Krzysztof Krawczyk, Kaleja, Kamil Krawczyk.

Wisła popłynęła

W miniony weekend drużyna z Zakroczymia zakończyła serię 4. meczów bez porażki. Ponieśli oni dotkliwą przegraną 2:5 w starciu z Orłami Zielonka. Po 7. ligowych kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli. Następne spotkanie rozegrają na wyjeździe z Wichrem II Kobyłka.

Wisła Zakroczym – Orły Zielonka 2:5 (1:5)

Bramki: 17′ Puzio, 93′ Mąka – 6′ Radomski, 10′ Małek, 15′ Zaboklicki, 18′ Radomski, 34′ Małek.

Tabele źródło: 90minut.pl