Niższe ligi: Ciekawy mecz Wkry, kolejne bramki Wisły, trudny wyjazd Legionovii II [ROZPISKA]

Niższe ligi

Dużo emocji w Pomiechówku, trudne wyjazdy Dębu Wieliszew i Legionovi II. Ciekawie będzie również w meczach Świtu II oraz Żbika Nasielsk. Przedstawiamy krótką zapowiedź piłkarskiego weekendu na boiskach w niższych ligach. 

Żbik Nasielsk – Mazowsze Jednorożec, 30 września godz. 11:00, 9. kolejka Ligi Okręgowej

Żbik ma 7 punktów przewagi nad Jednorożcem. Nasielszczanie w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość Korony Szydłowo, która zakończyła passę 5 nie przegranych spotkań drużyny z Nasielska. W tym spotkaniu faworyt jest jeden. Gospodarze nie lubią przegrywać przed własną publicznością, więc z pewnością będą chcieli szybko odprawić zawodników Mazowsza. Emocje gwarantowane, zapraszamy na stadion w Nasielsku!

Bóbr Tłuszcz – Dąb Wieliszew, 30 września godz. 12:00, 9. kolejka Ligi Okręgowej 

Dąb pokonał w ostatniej serii spotkań Promnik Łaskarzew 5:1. W ten weekend zaś udadzą się na trudny teren jakim bez wątpienia jest stadion Bobra. Liczymy na kolejne punkty dla wieliszewian w tym sezonie!

Wkra Pomiechówek – Huragan II Wołomin, 30 września godz. 13:00, 7. kolejka A-klasy

Po wygranej na wyjeździe z SRT Halinów podopiecznych Artura Lewandowskiego czeka kolejny ciężki mecz. Tym razem do Pomiechówka zawitają rezerwy Huraganu Wołomin. Bez wątpienia czeka nas najciekawszy mecz tego weekend na boiskach w niższych ligach. Zwycięstwo da Wkrze bardzo cenne 3 punkty.

Wisła Zakroczym – GKS Dąbrówka, 30 września godz. 13:30, 7. kolejka B-klasy

Przed zawodnikami Wisły ciężkie zadanie. Dąbrówka w tym sezonie ma jedną z najbardziej szczelnych linii obrony (7 straconych bramek). W poprzedniej kolejce goście pauzowali, Wisła zaś dostała lekcję futbolu od Korony Jadów przegrywając na wyjeździe aż 0:6. Jak będzie tym razem? Czy Wisła dopisze 3 punkty w meczu u siebie? Dowiemy się w sobotę!

ŁKS Łochów – Legionovia II Legionowo, 30 września godz. 16:00, 7. kolejka A-klasy

Legionovia II – wicelider A-klasy w ten weekend udaje się na arcytrudny mecz do Łochow. Punkty straciła tam między innymi Wkra Pomiechówek. Zawodnicy z Legionowa celują w szybki powrót do Ligi Okręgowej, więc takie mecze powinni wygrywać. W poprzedniej kolejce gospodarze zremisowali 3-3 z rezerwami Huragana Wołomin, „Novia” zaś wygrała 2:1 u siebie z MKS-em Hutnik Warszawa. Czy i tym razem zawodnicy Legionovii wrócą z 3 punktami? Odpowiedź poznamy w sobotę.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Błyskawica Warszawa, 1 października godz. 11:00, 9. kolejka Ligi Okręgowej 

W pierwszej drużynie nowodworskiego klubu nie dzieje się za dobrze. Podobnie jest w rezerwach. Świt II zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli. Na swoim koncie ma 2 zwycięstwa, 1 remis i aż 5 porażek. W ten weekend do Nowego Dworu przyjeżdża Błyskawica Warszawa, 12. zespół Ligi Okręgowej. Jeśli zawodnicy „Biało-Zielonych” myślą o zdobywaniu punktów, to warunkiem jest wygrywanie spotkań u siebie.

Promnik Łaskarzew – Sokół Serock, 1 października godz. 15:00, 9. kolejka Ligi Okręgowej 

Przedostatni Promnik podejmuje 10. Sokół Serock. W poprzedniej kolejce zawodnicy z Serocka mieli pecha przegrywając z Olimpią Warszawa w końcówce 1:2. Patrząc na tabelę przed Sokołem łatwa przeprawa. Ale czy aby na pewno? Dowiemy się tego w niedziele.

Wisła Jabłonna – Inter Warszawa, 1 października godz. 16:00, 7. kolejka A-klasy 

Po demolce 7:1, którą Wisła sprawiła Marcovii II Marki przyszedł czas na kolejną drużynę z Warszawy – Inter. Warszawiacy to ostatnia drużyna tabeli, mająca na koncie 6 porażek. W ostatniej kolejce przegrała u siebie z Mazurem Radzymin 1:4. Wisła jest na 3. miejscu, ma tyle samo punktów co wicelider – Legionovia II. Zawodnicy z Jabłonny przyzwyczaili nas do dużej ilości bramek w swoich meczach. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem.