LO: Szalony mecz w Nasielsku! Żbik jak „Feniks z popiołów” [ZDJĘCIA]

Niższe ligi

Żbik Nasielsk wygrał 5:2 z Tęczą Ojrzeń i tym samym wskoczył na podium ciechanowsko-ostrołęckiej Ligi Okręgowej. W sobotnim meczu nie brakowało emocji, bo nasielszczanie jeszcze w 43. minucie przegrywali 0:2…

Podopieczni Rafała Załogi bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, byli stroną przeważającą, jednak w końcówce pierwszej połowy zabrakło koncentracji. Nasielszczanie dali sobie wbić dwie bramki, a jedną z nich można nawet dodać do kategorii „stadiony świata”, bo piłka strzelona z dalekiej odległości powędrowała w samo okienko. Tuż przed przerwą Żbik zdołał strzelić kontaktowego gola za sprawa Filipa Adamskiego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W drugiej połowie miejscowi rozpoczęli swój koncert. Najpierw na 2:2 piękną bramkę zdobył Damian Załoga, a następnie kolejne trafienie po zamieszaniu w polu karnym zaliczył także Załoga, ale Rafał. Aby upewnić swoich kibiców, że Żbik zasługuje na podium Ligi Okręgowej, dwie bramki dołożył jeszcze Mateusz Bramowicz i zawodnicy Żbika mogli w pełni zasłużenie cieszyć się z 3 punktów.

Kolejny mecz nasielszczanie zagrają 14 kwietnia o godzinie 14.00 w Makowie Mazowieckim z tamtejszą Makowianką.

Żbik Nasielsk – Tęcza Ojrzeń 5:2 (1:2)

Bramki: Filip Adamski, Damian Załoga, Rafał Załoga, Mateusz Bramowicz x2

Gerasik (46′ Skarżycki) – Adamski, Chmielewski (78′ Paczkowski), Prusinowski (46′ Jeż), Świderski, Załoga R., Bramowicz, Stańczak (86′ Śmietana), Milewski (46′ Rutkowski), Załoga D. (90′ Dalecki)