Legionovia II: Rezerwy pokonały Dąb Wieliszew w sparingu [ZDJĘCIA]

Niższe ligi

Druga drużyna Legionovii Legionowo pokonała w czwartkowy wieczór (27 lipca) Dąb Wieliszew 4:2 (1:2). To trzeci sparing rezerw legionowskiego zespołu przed nowym sezonem.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Piotra Topczewskiego, lecz nie potrafili wykorzystać przewagi, doświadczenia i umiejętności na boisku. W zespole Legionovii grało wielu zawodników z rocznika 2000 i średnia wieku lekko przekraczała 17 lat. Pierwsi bramkę zdobyli jednak piłkarze z Legionowa. W 10. minucie spotkania Karol Szczepkowski strzelił bramkę oddając strzał zza pola karnego zdobywając gola i otwierając zarazem wynik tego meczu. Goście z Wieliszewa zdołali wyrównać po piętnastu minutach. W 35. minucie bramkę, która dała remis w tym spotkaniu zdobył Rafał Jędrych. Kolejna bramka dla Dębu padła w 45. minucie i kolejnego gola na swoje konto wpisał Jędrych.

Druga część to popis umiejętności podopiecznych Sebastiana Dzisiewicza. W porównaniu do ostatniego meczu, trener miał w czym wybierać jeśli chodzi o zawodników. Mógł pozwolić sobie na zestawienie dwóch jedenastek, które wystąpiły po 45. minut. W 51. minucie padła bramka strzelona przez zawodnika testowanego. Po czterech minutach mieliśmy już 3:2 po bramce piłkarza testowanego, a w 85. minucie gola, który ustalił wynik spotkania zdobył Jacek Lewandowski z rzutu karnego.

Kolejnym sparingpartnerem będzie Żbik Nasielsk. Legionowianie rozegrają ten mecz w sobotę (29 lipca) o godzinie 11:00.

Bramki: 10′ Karol Szczepkowski, 51′ Testowany, 55′ Testowany, 85′ Jacek Lewandowski (kr.) – 35′ Jędrych, 45′ Jędrych.

Legionovia II Legionowo
(1 połowa): Sobieraj – Szymański, Jurczak, Rajchert, Karabin, Cynt, Koryń, Jop, Szczepkowski, Biliński, Matysek.
(2 połowa): Kardynał/Saniewski – Rusek, Gust, Dobrzeniecki, Koził, Markut, Siemiatkowski, Gałązka, Testowany, Testowany, Testowany.

Dąb Wieliszew – Łączyński – Chrzanowski, Kalinowski, Banaczek, Duszak, Tkacz, Jędrych, Smoczyński, Koperkiewicz, Piórkowski, Ściechowski.
Również zagrali – Koral, Piekut, Teofil, Manik, Łotowski, Pierścieniak, Zieliński.