Z VAR-em przeciwko Górnikowi. Historyczny mecz dla Legionovii

Legionovia Legionowo

Już w środę historyczny mecz dla Legionovii Legionowo. Po raz pierwszy od 1930 roku, czyli powstania klubu z Legionowa, zagra on w 1/16 finału Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Tarachulskiego podejmować będzie przy Parkowej 27, 4. drużynę poprzedniego sezonu ekstraklasy – Górnik Zabrze.

Legionovia jako jedna z ośmiu drużyn rozpoczęła rozgrywki pucharowe wyjątkowo wcześnie, bo już w sierpniu. W pierwszym spotkaniu nie bez problemów pokonując Stal Stalowa Wola. Na mecz I rundy Pucharu Polski do Legionowa przyjechał GKS Tychy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza napotkali w Legionowie na duży opór, co zakończyło się ich odpadnięciem z rozgrywek. Legionovia wygrała to spotkanie 2:1 po golach Daniela Gołębiewskiego i Piotra Krawczyka.

Awans do 1/16 finału Pucharu Tysiąca Drużyn to jeden z największych sukcesów w historii klubu. Do tej pory ta sztuka nie udała się jeszcze ani razu. 31 października 2018 roku zapisze się zatem wielkimi literami w klubowych kronikach. Tym bardziej wpłynie na to fakt, że do Legionowa przyjedzie legenda piłkarskiej Polski – Górnik Zabrze. Klub występujący na co dzień na boiskach ekstraklasy. 14-krotny Mistrz Polski, 6-krotny zdobywca krajowego Pucharu i wielokrotny uczestnik europejskich rozgrywek, gdzie najdalej zaszedł w 1970 roku, będąc finalistą Pucharu Zdobywców Pucharów.

Szukając punktów wspólnych między obydwoma klubami znajdziemy na pewno 2 bardzo wyraźne. Bracia Wolsztyńscy – Łukasz i Rafał. Teraz z powodzeniem reprezentują barwy klubu z Zabrza, ale zanim na dobre zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu, w ramach wypożyczenia spędzili pół roku w Biało-Żółto-Czerwonych barwach, gdzie wspólnie zdobyli 9 bramek.

Jeszcze pod jednym względem będzie to historyczne wydarzenie dla legionowian. Spotkanie z Górnikiem odbędzie się w asyście systemu wideo weryfikacji – VAR, który stosowany był na Mistrzostwach Świata w Rosji. Sędzią VAR środowej rywalizacji będzie ekstraklasowy arbiter – Paweł Raczkowski, a w wozie asystować mu będzie Michał Obukowicz. Spotkanie na boisku poprowadzą Łukasz Szczech z Kobyłki w asyście Bolesława Rosy i Krzysztofa Nejmana.

W Legionowie swój jubileusz zaliczy trener zabrzan – Marcin Brosz. Dla szkoleniowca będzie to setny mecz w którym poprowadzi Górników w meczu o stawkę. Brosz rozgrywki pucharowe traktuje w pełni poważnie. Co przyznał w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej zabrzan – ,,Sam fakt, że do Legionowa jedzie osiemnastka, która była na spotkanie z Zagłębiem powinien być najlepszym dowodem, jak traktujemy Puchar Polski.”.

Spotkanie z Górnikiem już w środę 31 października. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00, a będzie on również transmitowany w telewizji Polsat Sport. Cena biletu na to spotkanie wynosi 25 złoty, a kasy biletowe otwarte będą od godziny 11:00.