Wyjazdowe zwycięstwo Legionovii. Błękitni pokonani

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wygrali środowe spotkanie z Błękitnymi Stargard Szczeciński 3:0. To drugie zwycięstwo legionowskiej drużyny w rundzie wiosennej. Bramki dla Legionovii zdobyli – Michał Skwarczek, Wojciech Szumilas oraz Przemysław Rybkiewicz.

Pierwsza część rozpoczęła się znakomicie dla Legionovii. Już w 12. minucie spotkania legionowianie zdobyli bramkę, która otworzyła wynik tego meczu. Zdobywcą  okazał się być Michal Skwarczek. Po tym golu gra gospodarzy jak i gości nieco się uspokoiła. Większość akcji była prowadzona w środku boiska zarazem biało-żólto-czerwoni nie dali przejść linii obrony Legionovii. Pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem „Novii” 1:0.

Druga odsłona przyniosła kolejne dwie bramki. Minutę po rozpoczęciu Wojciech Szumilas podwyższył prowadzenie na 2:0. Dwie minuty później strzelec pierwszego trafienia ujrzał drugą żółtą kartę w konsekwencji czerwoną. Legionowianie musieli sobie radzić w dziesiątkę. To jednak nie przeszkodziło strzelić kolejnego gola. W 83. minucie Przemysław Rybkieiwcz skierował piłkę do siatki gospodarzy ustalając wynik spotkania na 3:0.

Zwycięstwo nie poprawiło jednak sytuacji ligowej i legionowianie nadal okupują razem z Gwardią Koszalin ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Następne spotkanie Legionovia rozegrają w niedziele o godzinie 17:00. Podejmą tym samym Stal Stalową Wolę.

Błękitni Stargard Szczeciński – Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)

12′ Michal Skwarczek, 46′ Wojciech Szumilas, 83′ Przemysław Rybkiewicz.

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika (90, Konrad Trzmiel), Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas (55, Tomasz Wojcinowicz), Gracjan Kuśmierek (60, Eryk Więdłocha) – Grzegorz Mazurek (81, Przemysław Rybkiewicz).