Ważne zwycięstwo „Novii”. Legionowianie straszą przed derbami

Legionovia Legionowo

Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego pokonali na wyjeździe Sokoła Aleksandrów Łódzki 1:0. Bramkę dla Legionovii na wagę 3 punktów zdobył Luka Janković.

Bez wątpienia Sokół Aleksandrów Łódzki to wymagający przeciwnik, który po dwóch kolejkach zajmował 2. miejsce z kompletem zwycięstw. Legionowianie znaleźli jednak receptę na rywali. Już w 16. minucie spotkania na prawym skrzydle piłkę odebrał Slaven Jurisa, a po chwili zagrał na dalszy słupek do Piotra Krawczyka. Ten zgrał głową do wchodzącego Luki Jankovicia, który bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. Jak się później okazało, była to jedyna bramka jaką zobaczyli kibice w Aleksandrowie Łódzkim.

Mecz zakończył się skromnym, ale cennym zwycięstwem Legionovii, która po trzech kolejkach 4. miejsce i ma tylko 1 punktów straty do liderującego Pelikana Łowicz. W najbliższą sobotę legionowianie w ramach derbowego spotkania zagrają z sąsiadem zza miedzy – Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Początek spotkania zaplanowano na 17:00. NoToSport przeprowadzi transmisję z tego spotkania.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)

Bramka: 16′ Janković

Sokół: Lemanowicz – Pawlak (46′ Knera), Gieraga, Ślęzak, Głowiński, Kaczmarek, Bogołębski, Pecyna, Chojecki (63′ Rogalski), Żwir (46′ Sarafiński), Cempa

Legionovia: Stefaniak – Zaklika, Górki, Choroś, Trzmiel, Jurisa (79′ Mazurek), Będzieszek, Burkhardt (63′ Koziara), Krawczyk (57′ Więdłocha), Janković, Gołębiewski

Żółte kartki: Gieraga, Głowiński, Pecyna – Zaklika, Więdłocha, Janković