„Robert Pevnik przegrał mecz” 3 punkty jadą na Śląsk [WIDEO]

W czwartkowe popołudnie Legionovia Legionowo w końcu rozegrała mecz ligowy. Przy Parkowej gościł zespół Rozwoju Katowice. Drużyna Roberta Pevnika nie sprostała jednak wyzwaniu i przegrała 1:2. Słoweński szkoleniowiec mecz na konferencji prasowej podsumował słowami „Mecz przegrał Robert Pevnik, zawodnicy zasłużyli na wygranie meczu”.

Od początku meczu zdecydowaną przewagę mieli przyjezdni. Szybko przełożyło się to na gola. W 6. minucie do bramki Mateusza Kochalskiego piłkę skierował Tomasz Wróbel. Doświadczony pomocnik otrzymał podanie z prawego skrzydła od Daniela Paszka i pewnym strzałem otworzył wynik rywalizacji.

Do końca pierwszej połowy legionowianie nie zdołali oddać nawet celnego strzału. Goście niemal w pełni dominowali, a ich akcje ograniczały się do kilku szybkich wyjść z kontrą.

Po przerwie podopieczni Roberta Pevnika, próbowali przełamać nieudolność. Trudno jednak było im stworzyć groźną okazję. Przełożyło się to jednak na pierwszy strzał w 48. minucie. Od 65. minuty Legionovia musiała radzić sobie o jednego mniej. Mario Vasilji obejrzał dwie żółte kartki w przeciągu 4 minut za uderzenie przeciwnika łokciem.

Mimo tego w 68. minucie legionowianie doprowadzili do wyrównania. Strzał Wojciecha Kalinowskiego trafił w słupek, ale Przemysław Rybkiewicz zdołał dobić ją do pustej bramki. Goście odpowiedzieli jednak na 2 minuty przed końcem. Po dośrodkowaniu Seweryna Gancarczyka głową do bramki trafił Michał Szeliga.

Legionovia miała okazję w ostatniej akcji meczu. Jednak nie potrafiła przełożyć rzutu rożnego na bramkę i sędzia zakończył spotkanie.