Reprezentował biało-żółto-czerwone barwy. Dziś będziemy go oglądać z orłem na piersi! [WIDEO]

Legionovia Legionowo

Spekulacje, które trwały od miesiąca stały się faktem. Taras Romańczuk został powołany na marcowe mecze towarzyskie do kadry Polski! Jest to pierwszy zawodnik w reprezentacji, który niegdyś zakładał koszulkę legionowskiego zespołu.

Pomocnik rodem z Ukrainy urodził się w miasteczku Kowel. Na turnieju rozgrywanym w tym mieście, 6 lat temu dostrzegli go działacze legionowskiego klubu. Zawodnik dostał propozycję gry w klubie z Legionowa po czym przez dwa sezony godnie reprezentował barwy Legionovii Legionowo. Po bardzo udanych występach i utrzymaniu zespołu 2 lidze Taras przeniósł się do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Był to niebywały skok jakościowy dla młodego pomocnika.

Zawodnik z sezonu na sezon prezentował się coraz lepiej. Po sześciu latach pobytu w Polsce, Romańczuk 12 lutego przyjął Polskie obywatelstwo. Warto zaznaczyć, że jego dziadkowie są rodowitymi Polakami, którzy zostali wygnani na dawne tereny ZSRR. Udane występy w klubie z Podlasia zaowocowały powołaniem przez Adama Nawałkę do kadry Polski na marcowe mecze towarzyskie z Nigerią oraz Koreą Południową! Jest to pierwszy zawodnik, który w swoim CV ma zapisane występy w Legionovii, a zarazem został włączony do pierwszej reprezentacji Polski!

Oto jak Taras Romańczuk w wywiadzie dla fanpage-u Lotto Ekstraklasy wspomina legionowski klub.

BYŁO WARTO! – TARAS ROMANCZUK POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI!

Dowód osobisty odebrany, powołanie do reprezentacji Polski odebrane! 📑🇵🇱 Usiądźcie wygodnie i poznajcie bliżej Tarasa Romanczuka z Jagiellonia Białystok, nowego kadrowicza Łączy nas piłka!

Opublikowany przez LOTTO Ekstraklasa na 16 marca 2018

 

Redakcja NoToSport.pl pragnie pogratulować niebywałego sukcesu. Życzymy również kolejnych w barwach reprezentacji w rozgrywkach międzynarodowych!

zdjęcie: kslegionovia.pl