Pucharowa czkawka. Legionovia przegrała z Victorią [ZDJĘCIA]

W ubiegłą niedzielę, 30 września Legionovia Legionowo przegrała przed własną publicznością z Victorią Sulejówek 0:2. Legionowianie wyglądali jednak na zmęczonych po środowych zmaganiach w Pucharze Polski z GKS-em Tychy.

Już w pierwszej połowie było widać niemoc w poczynaniach podopiecznych Bartosza Tarachulskiego. Victoria Sulejówek, mimo iż nie występowała w roli faworyta, radziła sobie bardzo dobrze w grze defensywnej, przez co legionowianie nie mogli zbyt wiele zdziałać w ataku pozycyjnym.

Po pierwszej bezbramkowej połowie gospodarze opadli z sił, co było widać w dalszych poczynaniach piłkarzy. Legionovii ewidentnie brakowało świeżości, przyspieszenia i pomysłu na zwycięstwo, do czego przyzwyczaili swoich kibiców w poprzednich spotkaniach. W 55. minucie Mariusz Wierzbowski przedarł się przez obronę miejscowych i wyłożył piłkę Wojciechowi Wocialowi. Napastnik Vicotrii nie zmarnował okazji i dał jednobramkowe prowadzenie gościom. Kilkanaście minut później podopieczni trenera Krzysztofa Dębka podwyższyli prowadzenie. Po podaniu Wociala wynik na 0:2 ustalił Adison.

To pierwsza porażka w tym sezonie Legionovii Legionowo na własnym stadionie, która kosztowała utratę pozycji lidera III ligi. Po 10. kolejce legionowianie plasują się na 3. miejscu ze stratą 3 punktów do lidera – Sokoła Aleksandrów Łódzki. Następny mecz zawodnicy Tarachulskiego zagrają w niedzielę, 7 października o godzinie 11.15 w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem. Oby świetny występ w Pucharze Polski nie okazał się zgubny w walce o awans.

Legionovia Legionowo – Victoria Sulejówek 0:2 (0:0)

Bramki: 55′ Wojciech Wocial, 77′ Adison Pereria Shneeweiss

Legionovia: Stefaniak – Górski, Choroś, Weremko,  Będzieszak, Więdłocha,  Zaklika,  Burkhardt (81′  Wolski),  Janković (45′  Koziara),  Krawczyk (61′ Mazurek),  Gołębiewski (45′ Paczuk).

Victorii: Pusek – Mąka, Zawadka, Dźwigała, Gapczyński – Zawistowski N. (78′ Świątek), Mydlarz, Wierzbowski (62′ Możdżonek), Krupnik (66′ Parobczyk) – Adison, Wocial.