Poważne wzmocnienia Legionovii! Dziesięciu nowych zawodników w zespole

Legionovia Legionowo

Legionovia Legionowo na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowała o nowopozyskanych zawodnikach, którzy wzmocnią drużynę w nadchodzącej rundzie wiosennej. Jak przedstawiają się profile zawodników? 

Legionovia w połowie stycznia pozyskała trzech zawodników, którzy od następnej rundy będą reprezentować barwy klubu z Parkowej. Do zespołu na zasadzie wypożyczenia dołączył 21- letni pomocnik, Wojciech Szumilas, który do tej pory reprezentował barwy GKS-u Tychy.

Następnym zawodnikiem legionowskiego zespołu został 21-letni środkowy obrońca Klemen Nemanić. Zawodnik występował w drugiej lidze słoweńskiej reprezentując NK Roltek Dob, w którym zaliczył 15 spotkań.

Kolejnym obcokrajowcem w Legionovii jest Mario Vasilij. 22-letni chorwacki napastnik reprezentował barwy słoweńskiego drugoligowca NK Radomlje i wystąpił 11 spotkaniach na zapleczu tamtejsze ekstraklasy.

Legionowianie pozyskali również dwóch bramkarzy. Wiosną będziemy mogli zobaczyć 17-letniego Mateusza Kochalskiego oraz 20-letniego Bartosza Kowalczyka. Kochalski do tej pory bronił barw warszawskiej Legii, zaś Kowalczyk, był zawodnikiem pierwszoligowej Odry Opole. Obaj do Legionowa trafili na wypożyczenie.

Ze stołecznego klubu do Legionovii wypożyczony będzie również Mateusz Leleno. 19-latek po tym jak nie przebił się w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice poszuka szczęścia na boiskach II ligi.

Na Parkową trafił też 20-letni Eryk Więdłocha. Jest to napastnik, który podobnie jak Kochalski i Leleno reprezentował rezerwy Legii Warszawa. Z juniorami klubu z Łazienkowskiej tryumfował w Centralnej Lidze Juniorów.

Wiosną na legionowskim boisku zobaczymy też czeski akcent. To Michal Skwarczek 23-letni defensywny pomocnik występujący ostatnio w TJ Valasske Mezirici. Piłkarz jest wychowankiem ekstraklasowego FK Jablonec.

Ostatni dwaj pozyskani zawodnicy to 19-letni Gracjan Kuśmierek, który trafił do Legionowa z drugiej drużyny Pogoni Szczecin. Ostatnio występował na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa, gdzie nie przebił się do drużyny Marka Papszuna. Drugim piłkarzem jest 22-letni Luka Janković. Serb występował ostatnio w Dynamie Pancewo. Na boiskach 3 ligi serbskiej wystąpił w 36 spotkaniach zdobywając 2 bramki.