Porażka z liderem. Awans GKS-u do 1 ligi

Legionovia Legionowo w sobotnie popołudnie rozegrała spotkanie z liderem II ligi GKS-em Jastrzębie. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali 1:3. Jedyny gol dla Legionovii to samobójcze trafienie Kamila Szymury.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, czyli zgodnie z planem. Legionowianie nie mieli szans w starciu z liderem II ligi. Mimo wszystko GKS nie potrafił szybko sforsować bramki przyjezdnych. Dopiero w 38. minucie pierwszego gola zdobył Kamil Szymura. Pod koniec pierwszych 45 minut piłkarze z Jastrzębia mogli podwyższyć wynik, lecz Wojciech Caniboł spudłował z najbliższej odległości.

Druga część meczu przyniosła trzy trafienia. Pierwsze z nich padło w 64. minucie, gdzie po samobójczym golu Szymury wyrównał się stan rywalizacji. Zawodnik podczas próby przecięcia podania po rzucie rożnym niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Legionowianie długo nie cieszyli się z remisu, bowiem po trzech minutach ponowne prowadzenie gospodarzom dał Dominik Szczęch. Dziesięć minut później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:1.

Po tym zwycięstwie gospodarze awansowali na zaplecze Ekstraklasy. Następne spotkanie Legionovia rozegra u siebie ze Zniczem Pruszków. Mecz został zaplanowany na sobotę 26 maja, a rozpocznie się o godzinie 17:00.

GKS Jastrzębie – Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)

Kamil Szymura 38′, Dominik Szczęch 67′,77′ – Kamil Szymura 64′ (Rz.Kr)

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski – Mateusz Leleno (87′ Przemysław Rybkiewicz), Konrad Zaklika (84′ Tomasz Wojcinowicz), Michal Skwarczek (46′ Grzegorz Mazurek), Wojciech Szumilas, Konrad Trzmiel (74′ Gracjan Kuśmierek) – Mario Vasilj.