Legionovia: Spodziewana porażka przed zimowym snem

W sobotę 25 listopada podopieczni trenera Roberta Pevnika rozegrali ostatni mecz w tym roku. Zmierzyli się na wyjeździe z faworytem rozgrywek poznańską Wartą. Niestety legionowianie ulegli rywalowi 0:2.

Warta rozpoczęła to spotkanie od szturmu na bramkę Legionowian, którzy wycofali się na własną połowę. Goście usilnie się bronili wyczekując okazji do przeprowadzenia kontry. To jednak gospodarze mieli więcej okazji do objęcia prowadzenia. W 31. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, strzału na bramkę próbował Adrian Laskowski, a dobijał Karol Żmijewski. Jednak w obydwu sytuacjach dobrze interweniował Dominik Pusek. Chwilę później Wojciech Osongre o mało nie posłał piłki do własnej bramki, ale Adrian Lis wyciągnął ją końcami palców.

Po wznowieniu gry w 54. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Filip Kowalczyk. Oznaczało to, że Legionovia ponad 30 minut grała w osłabieniu. W 63. minucie Warta objęła prowadzenie. Adrian Cierpka uderzył z dystansu umieszczając piłkę tuż przy słupku i nie pozostawiając Puskowi szans na obronę. Chwile później było już 2:0. Żmijewski pokonał bramkarza „novii” uderzeniem z 11. metra.

Rozmiary porażki mogły być wyższe. Tuż przed końcem Adrian Chopcia przerzucił sobie piłkę nad obrońcą i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Na szczęście wychowanek Warty trafił jedynie w słupek.

Był to ostatni mecz w przed przerwą zimową w roli Legionovii. Zawodników czeka ciężka praca w następnej rundzie, jeśli chcą myśleć o utrzymaniu się w II lidze. Przed trenerem Pevnikiem trudny wybór kogo pozostawić w drużynie, a gdzie poszukać wzmocnień. Tegoroczna zima przy Parkowej może być zatem niezwykle gorąca.

Warta Poznań – Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)

Bramki: 63′ Cierpka, 70′ Żmijewski

Kartki:   10′ Przybyła, 67′ Laskowski , 77′ Spławski  – 21′ Zaklika, 28′ Kowalczyk, 54′ Kowalczyk (ck)

Warta: Adrian Lis – Artur Marciniak, Wojciech Onsorge, Bartosz Kieliba, Radosław Jasiński – Nikodem Fiedosewicz, Adrian Laskowski, Adrian Cierpka (84′ Adrian Szynka), Karol Żmijewski (84′ Krystian Sanocki) – Michał Przybyła (69′ Adrian Chopcia), Hubert Antkowiak (56′ Łukasz Spławski)

Legionovia : Dominik Pusek – Daniel Kutarba, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Maciej Goliński, Mateusz Kwiatkowski (64′ Przemysław Rybkiewicz), Mikołaj Grzelak (84′ Maciej Wilanowski), Olaf Martynek, Filip Kowalczyk (48′ Mazlum Abul), Konrad Trzmiel (25′ Wojciech Kalinowski), Konard Zaklika