Porażka na zakończenie zmagań. ŁKS lepszy od Legionovii [WIDEO]

W dzień dziecka legionowianie wyjechali do Łodzi, by zmierzyć się w ostatniej kolejce zmagań w 2. lidze z tamtejszym ŁKS-em. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0 (1:0). Porażka ta przypięcztowała spadek Legionovii do 3. ligi.

ŁKS od pierwszych minut pokazywał dobitnie, że będzie stroną przeważającą. Lepsza technika, zgranie oraz dokładne podania były domeną gospodarzy. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pod żadnym względem nie byli lepsi od gospodarzy. Czasami udało im się przejąć piłkę, a następnie spróbować zaatakować bramkę rywali, lecz niestety nie przyniosło to zamierzonego efektu. Pierwsze trafienie dla ŁKS-u padło w 18. minucie. Piłkę do siatki wpakował Patryk Bryła, po zamieszaniu w polu karnym Legionovii. Do końca pierwszej części gospodarze cofnęli się do obrony, a Legionovia bez pomysłu próbowała atakować bramkę rywala.

W drugiej odsłonie do głosu doszli legionowianie. Piłkarze Legionovii przyzwyczaili nas, że w ostatniej części meczu radzą sobie lepiej. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego nieustannie atakowali bramkę Łodzian. W pierwszych parunastu minutach piłka była częściej na połowie gospodarzy. Mimo desperackich ataków brakowało ostatniego podania. Czasami nawet piłkarze „Novii” dosłownie odbijali się od piłkarzy z Łodzi. Po tych nieudanych akcjach gospodarze przypomnieli o sobie publiczności zgromadzonej na stadionie w ŁKS-u. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu Wojciech Łuczak zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0.

Po spotkaniu nastała wielka feta na stadionie przy Unii Lubelskiej za sprawą awansu ŁKS-u do 1. ligi. Niestety legionowianie nie mają się z czego cieszyć. Spadają z 2. ligi zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Drużyna zdołała zdobyć jedynie 27 punktów po 34 spotkaniach w całym sezonie. To bardzo słaby wynik w wykonaniu Legionovii.

Skrót Spotkania

ŁKS Łódź – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

18′ Patryk Bryła, 87′  Wojciech Łuczak.

Legionovia: Bartosz Kowalczyk (75, Jakub Stefaniak) – Tomasz Wojcinowicz, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Maciej Ostrowski – Przemysław Rybkiewicz, Konrad Zaklika, Michal Skwarczek, Patryk Koziara (61,  Jacek Lewandowski), Wojciech Kalinowski – Olaf Martynek (46, Eryk Więdłocha).