Pierwszy nowy zawodnik przy Parkowej

Legionovia Legionowo

Legionovia Legionowo w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej na boiskach II ligi. W klubie z Parkowej w trakcie zimowej przerwy już działo się wiele. Tym razem do zespołu Roberta Pevnika dołączył nowy zawodnik – Wojciech Szumilas. 

Szumilas pochodzi ze Śląska. Urodził się 7 listopada 1996 roku. Przez większość swojej przygody z piłką związany był z tyskim GKS-em. Do tego klubu trafił w 2011 roku z rodzinnych Lędzin. Z GKS-u był wypożyczany do Górnika Wesoła i BKS Stali Bielsko Biała.

W kadrze pierwszego zespołu z Tychów znajduje się od sezonu 2015/2016. W tym czasie dla tyszan rozegrał 33 mecze na boiskach I i II ligi oraz 2 mecze w Pucharze Polski. Nie zanotował w nich żadnego trafienia. W bieżącej batalii Szumilas rozegrał 16 meczów dla GKS-u. Tylko 2 razy wychodził jednak w pierwszym składzie. Na spotkania przeciwko Stomilowi Olsztyn i Górnikowi Łęczna. Łącznie przebywał na boisku przez 517 minut i obejrzał 2 żółte kartki.

Jak wiemy w Legionovii przebywa liczna grupa zawodników testowanych. Niebawem klub powinien przedstawić nazwiska kolejnych nowych zawodników.