Patryk Koziara: Naszym celem jest wygranie każdego meczu

Legionovia Legionowo

Już dzisiaj w 3 lidze gr. 1 rozpoczyna się runda wiosenna. Legionovia Legionowo o godzinie 15:00 podejmie Unię Skierniewice. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z wywiadem. Rozmawialiśmy z kapitanem biało-żółto-czerwonych Patrykiem Koziarą.

Jakbyś podsumował rundę jesienną?

Według mnie była to dobra runda. Graliśmy najlepszą piłkę w całej lidze. Chociaż w większości meczów byliśmy drużyną lepszą to wydaje mi się, że powinniśmy zdobyć kilka punktów więcej.

Dużym zaskoczeniem było odejście trenera Bartosza Tarachulskiego z klubu.

Wydaje mi się, że nasza współpraca przebiegała dobrze. Dla nas zawodników było to spore zaskoczenie. Teraz drużynę prowadzi Trener Marcin Sasal i razem z nim musimy skupić się na rudzie wiosennej.

Nowym trenerem jak wspomniałeś został Marcin Sasal. Wydaje się być szkoleniowcem z dużym warsztatem. Jakbyś ocenił współpracę z nim?

Trener ma duże doświadczenie na każdym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Nasza współpraca układa się dobrze. Chociaż pracujemy ze sobą niecałe trzy miesiące to dużo swojej wiedzy nam już przekazał. Mamy nakreślony plan jak nasza gra ma wyglądać. Teraz musimy przenieść to na boisko.

Już dziś zaczyna się liga. Głównym celem jest awans czy skupiacie się by utrzymać czołówkę?

Naszym celem jest wygranie każdego meczu, a jeżeli tak się stanie to będziemy mieli duże szanse na awans. Boisko zweryfikuje.

Jesteś zawodnikiem Legionovii już trzeci sezon. Który mecz wspominasz najlepiej?

Na pewno wygrana 2:1 w Pucharze Polski z GKS-em Tychy po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu. Dobrze również wspominam spotkanie z Radomiakiem Radom w 2 lidze, gdzie wygraliśmy 1:0.

Dziękuje bardzo za rozmowę i powodzenia w spotkaniu z Unią Skierniewice.

Również dziękuje.