„Novia” poległa. Nieunikniony spadek? [WIDEO]

Miniona sobota nie będzie przyjemnym wspomnieniem dla kibiców piłkarskiej Legionovii. Po tym jak do sztabu szkoleniowego dołączył Bartosz Tarachulski legionowianie przegrali z Gryfem Wejherowo 1:2. Sytuacja jest coraz gorsza i drużynę czeka najpewniej spadek do trzeciej ligi.

Mecz na dobre się nie rozpoczął, a Legionovia już przegrywała. Mimo dużej aktywności ze strony drużyny Bartosza Tarachulskiego to przyjezdni strzelili gola. Piotr Okuniewicz strzałem z dystansu umieścił piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Bartosza Kowalczyka. Biało-żółto-czerwoni ruszyli z atakiem, aby jak najszybciej odrobić straty. Po jedenastu minutach udało się doprowadzić do remisu. Bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Leleno. Po tym golu gra przeniosła się na środek boiska. Pod koniec goście znowu dali znać o sobie. Ponownie piłka po potężnym strzale z dystansu wpadła do legionowskiej bramki. Tym razem Kowalczyka zaskoczył Jacek Wicon, ustalają wynik pierwszej połowy na 1:2.

Druga połowa  rozpoczęła się atakami Legionovii, która nie mając nic do stracenia szukała drugiej bramki. Od 57. minuty zawodnicy z Wejherowa musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Krzysztof Wicki. Wydawało się, że to idealna okazja dla Legionovii. Niestety skończyło się tylko na okazji. Legionowianie desperackim atakiem jedynie przeszkadzali drużynie gości. Wiele z nich kończyło się strzałem ponad bramką lub niedokładnymi podaniami. Wynik do końca spotkania nie zmienił się i arbiter po 5-ciu doliczonych minutach zakończył spotkanie.

Następne spotkanie Legionovia rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem drużyny będą Błękitni Stargard. Mecz rozpocznie się w środę o godzinie 17:00.