„Novia” pokonała Pogoń. Były mistrz Polski w Legionovii?

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zwyciężyli spotkanie z Pogonią Siedlce 2:1. To pierwsza wygrana Legionovii przed nadchodzącym sezonem w III lidze. Poprzedni mecz legionowianie przegrali z Górnikiem Łęczna 0:4.

Pogoń zaczęła niezwykle intensywnie to spotkanie, próbując od samego początku pokonać bramkarza Legionovii. Mimo próby ataków na bramkę Mikołaja Smyłka, to legionowianie zdobyli pierwsi bramkę. Arbiter meczu podyktował rzut karny dla Legionovii, a do piłki podszedł jeden z testowanych zawodników i pewnie wykorzystał sytuację z jedenastu metrów. Po tej bramce Pogoń znów szukała swoich okazji, lecz żadnej z nich nie wykorzystała. Pierwsze 45 minut zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem „Novii”.

Do drugiej części piłkarze Pogoni, podobnie do pierwszej zaatakowali od samego początku. Siedlczanie nie musieli długo czekać na efekty swoich działań, w 63. minucie gospodarze wyrównali stan gry. Pogoń długo nie cieszyła się z remisu bowiem w 69. minucie kolejny testowany zawodnik Legionovii zdobył dla biało-żółto-czerwonych bramkę na 2:1. Pod koniec meczu arbiter w pierwszej chwili podyktował rzut karny dla drużyny z Siedlec, lecz po konsultacji z arbitrem odwołał swoją decyzję. Po tej sytuacji wynik spotkania się nie zmienił. Legionovia wygrała z Pogonią 2:1.

Warto wspomnieć, że w zespole Legionovii grał były zawodnik Legii Warszawa, a zarazem Mistrz Polski z sezonu 2005/06 z tym zespołem, Marcin Burkhardt. Ostatnio zawodnik występował w barwach Motora Lublin. W spotkaniu wystąpił również wspomniany wcześniej Mikołaj Smyłek oraz Daniel Gołębiewski (więcej tutaj).

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Legionovia: Mikołaj Smyłek (46. TESTOWANY), Jacek Lewandowski (46. TESTOWANY, 75. Jakub Karabin), TESTOWANY, TESTOWANY (18. Konrad Trzmiel, 82. Patryk Cynt), TESTOWANY (79. TESTOWANY), Grzegorz Mazurek (46. TESTOWANY), Marcin Burkhardt (46. Patryk Koziara), TESTOWANY (46. Luka Janković), Konrad Zalika (66. Marcin Burkhardt), TESTOWANY (46. Eryk Więdłocha), TESTOWANY (46. Daniel Gołębiewski).