Legionovia: Zwycięstwo nad Polonią w sparingu [ZDJĘCIA]

Podopieczni Roberta Pevnika pokonali w pierwszym sparingu w tym roku trzecioligową Polonię Warszawa 2:0. Bramki zdobyli Mario Vasilj i Wojciech Kalinowski.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Legionowianie przeważali, lecz nie potrafili skonstruować groźnej sytuacji. Większość akcji była rozgrywana w środku boiska. Dobra gra w defensywie obydwu zespołów nie pozwalała na rozegranie ani jednej akcji. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania bramkę dla Legionovii zdobył Mario Vasilj.

W drugiej połowie Robert Pevnik wstawił drugą jedenastkę. Mecz nie zmienił swojego pierwotnego oblicza, bowiem znów obfitował w akcje w środku boiska. Sporadyczne ataki z obu stron przeważnie kończyły się fiaskiem. Pod koniec drugiej części spotkania sędzia główny podyktował rzut karny dla legionowskiego zespołu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Kalinowski, a następnie bez problemu pokonał bramkarza warszawskiej Polonii.

Legionowianie ostatecznie zwyciężyli spotkanie z Polonią Warszawa 2:0 odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym roku. Kolejnym sparingowym rywalem Legionovii będzie Ursus Warszawa. Spotkanie zostało zaplanowane na 3 lutego.

Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

(I połowa): Mateusz Kochalski – Daniel Kutarba, Klemen Nemanic, Tomasz Wojcinowicz, Mikołaj Grzelak, Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas, Lankovic, Przemysław Rybkiewicz, Mario Vasilj, Mateusz Lelno, (II połowa): Bartosz Kowalczyk – Wojciech Kalinowski, Mateusz Zając, Maciej Ostrowski, Lewandowski, Konrad Zaklika, Patryk Cynt, Filip Kowalczyk, Kaczmarek, Eryk Wędłoch, Olaf Martynek.