Legionovia: Zastępcze spotkanie ze Zniczem. Porażka w Pruszkowie

Piłkarska Legionovia Legionowo rozegrała sparing ze Zniczem Pruszków. Mecz został rozegrany zamiast odwołanej 20. kolejki 2 ligi. Niestety podopieczni Roberta Pevnika polegli na wyjeździe z ligowym rywalem 1:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Wiele sytuacji kończyło się fiaskiem. Legionowianie starali się w jakiś sposób zagrozić bramce rywali z Pruszkowa. Niestety bezskutecznie. Znicz również próbował swoich sił, lecz wszystkie próby ataków były zakończone niepowodzeniem. Arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę przy wyniku bezbramkowym.

Druga część meczu również zaczęła się prawie tak samo jak pierwsze 45 minut. Mimo wyrównanej gry, Znicz powoli przejmował inicjatywę. Legionowianie starali się odpierać ataki przeciwników i przez jakiś czas szło im bardzo dobrze. Na boisku po raz pierwszy w biało-żółto-czerwonych barwach pojawił się świeżo pozyskany Bartosz Wialeńcik, który zmienił w 60 minucie Miachala Skwarczyka. Pruszków coraz śmielej poczynał sobie pod bramką „Novii” i 75 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Od tego trafienia nic się już nie zmieniło. Legionowianie wracają na tarczy przegrywając w Pruszkowie 1:0.

Następne spotkanie podopieczni Roberta Pevnika zagrają w Radomiu z Radomiakiem. Mecz ostał zaplanowany w niedzielę na godzinę 14:00.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 1:0

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz (80′ Maciej Ostrowski), Klemen Nemanič, Wojciech Kalinowski (60′ Daniel Kutarba), Gracjan Kuśmierek (46′ Mateusz Leleno), Michal Skwarczek (60′ Bartosz Waleńcik), Luka Janković (30′ Konrad Zaklika), Wojciech Szumilas (85′ Olaf Martynek), Eryk Więdłocha (46′ Przemysław Rybkiewicz), Mario Vasilj (60′ Grzegorz Mazurek).