Legionovia: Zaległy mecz w Katowicach. Legionowianie podtrzymają dobrą passę? [ZAPOWIEDŹ]

Legionovia Legionowo

W środę 20 września o godzinie 16:00 Legionovia Legionowo zagra na wyjeździe z Rozwojem Katowice. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 2 września, lecz klub ze Śląska poprosił o przełożenie na inny termin (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Wygląda na to, że podopieczni Mirosława Jabłońskiego odnaleźli formę i wszystko idzie w dobrym kierunku. Ostatnie zwycięstwo z ROW-em 1964 Rybnik (pisaliśmy o tym TUTAJ) pozwoliło na wyjście ze strefy spadkowej i dało realne szanse na wywalczenie dobrego wyniku w tym sezonie. Legionowianie mają na swoim koncie 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 4 porażki. Trzy punkty zdobyli z Garbarnią Kraków, Siarką Tarnobrzeg i wcześniej wspomnianym ROW-em 1964 Rybnik. Podział punktów mieliśmy w Bełchatowie, gdzie „Novia” grała z GKS-em. Wyższość rywala musiała uznać w spotkaniach z Olimpią Elbląg, Wartą Poznań, Wisłą Puławy oraz Radomiakiem Radom. Legionovia obecnie zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 10 punktów.

Drużyna z Katowic nie jest w najwyższej formie. Okupuje obecnie 16. lokatę, która daje bezpośredni spadek do III ligi. Poprzedni mecz zremisowali u siebie bezbramkowo z Gwardią Koszalin. Bilans tego zespołu nie jest zadowalający, bowiem Rozwój tylko raz zdobył 3 punkty w meczu z Wisłą Puławy. Po za tym zaliczył 4 remisy z Garbarnią Kraków, Siarką Tarnobrzeg, ROW-em 1964 Rybnik oraz Gwardią Koszalin. Rozwój na tarczy schodził po meczu z Wartą Poznań, Radomiakiem Radom oraz Garbarnią Kraków. Co ciekawe obecnie Rozwój pozostaje bez prezesa.

Zespół Marka Koniareka w tym okienku transferowym opuściło aż 9 zawodników. Klub pozyskał jedynie 4, a 3 przyszło w ramach wypożyczenia. Klub zasilił były zawodnik Sandecji Nowy Sącz – Michał Szelga. Warto również wspomnieć o Mateuszu Wrześniu, który przyszedł do katowickiego klubu z Odry Opole. Rozwój pozyskał jeszcze dwóch zawodników z Nice 1. ligi, a są nimi – Paweł Sołtys z GKS-u Katowice oraz Kamil Laczek z Puszczy Niepołomice.

Jeżeli legionowianie zwyciężą w tym spotkaniu, mogą liczyć na spory awans w tabeli 2 ligi. Legionovia rozegra spotkanie w Katowicach w ramach 10. kolejki 2 ligi 20 września o godzinie 16:00.