Legionovia: Wyszarpany remis w końcówce

W sobotnie popołudnie Legionovia Legionowo mierzyła się w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em. Po dwóch ligowych zwycięstwach podopieczni Mirosława Jabłońskiego liczyli na podtrzymanie zwycięskiej serii. Choć mecz zakończył się ostatecznie remisem, to legionowski zespół może być zadowolony choćby z jednego punktu, bowiem bramkę na wagę remisu zdobyli w doliczonym czasie gry.

GKS był zdecydowany faworytem tego spotkania, ale to Legionovia lepiej rozpoczęła. Wyraźnie dobrą formę prezentował Mateusz Żebrowski, to on 14. minucie dobrze przedarł się pod bramkę bełchatowian, a tylko dobra interwencja Arkadiusza Moczadły zapobiegła utracie bramki przez GKS. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i tuż przed przerwą bełchatowianie powinni wyjść na prowadzenie – świetną okazję zmarnował Barłomiej Bartosiak. Do przerwy mieliśmy wynik 0:0, a na bramki publiczność musiała jeszcze poczekać.

Druga połowa spotkania toczyła się pod całkowitą dominacją gospodarzy. GKS raz za razem, coraz groźniej atakował, ale pierwszy gol padł dopiero osiem minut przed końcem meczu. Patryk Rachwał wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul na Dawidzie Flaszce w 82. minucie spotkania. Bełchatowianie zupełnie zasłużenie wyszli na prowadzenie, jednak tłamszona w tym meczu Legionovia potrafiła wyrównać stan meczu za sprawą Mikołaja Grzelaka w 92. minucie meczu.

Dla Legionovii był to trzeci mecz bez porażki z rzędu. Co prawda podopiecznym Mirosława Jabłońskiego nie udało się jeszcze wyjść ze strefy spadkowej, ale po początkowym marazmie i passie czterech kolejnych porażek można mówić o powolnym wychodzeniu na prostą zespołu z Legionowa.

GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo 1:1(0:0)

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło – Marcin Garuch, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Paweł Wojowski – Patryk Rachwał, Patryk Janasik – Łukasz Pietroń, Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak – Emile Thiakane

Legionovia Legionowo: Dominik Pusek – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Maciej Goliński, Grzegorz Mazurek (69. Krystian Jajko), Mateusz Kwiatkowski, Przemysław Rybkiewicz (84. Filip Kowalczyk), Patryk Koziara (64. Konrad Trzmiel), Ołeksij Kłak, Mateusz Żebrowski.