Legionovia: Warta Poznań na drodze legionowian

Legionovia Legionowo

W najbliższą sobotę Legionovia Legionowo podejmie na własnym boisku w rozgrywkach II ligi Wartę Poznań. To będzie drugi przeciwnik podopiecznych Mirosława Jabłońskiego w tym sezonie. Pierwszy mecz legionowianie przegrali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 1:2.

Ostatnie spotkanie piłkarze Warty Poznań wygrali z Rozwojem Katowice na własnym stadionie 3:1. Rozgrywki Pucharu Polski rozpoczęli od wygranej w rzutach karnych z Stomilem Olsztyn (0:0 p.k. 4:2) w rundzie wstępnej, a następnie zakończyli swoją przygodę w tym turnieju po porażce z ekstraklasowym rywalem, Sandecją Nowy Sącz 1:5.

W poprzednim sezonie Warta była typowym ligowym średniakiem, jeśli chodzi o ligową lokatę, zajmując dopiero 11. miejsce i gromadząc 41 punktów. Drużyna w dalekiej przeszłości zdobyła dwa razy Mistrzostwo Polski. Było to 1929 oraz 1947 roku. Najlepszym zawodnikiem w poprzednich rozgrywkach II ligi był Łukasz Białożyt, który zdobył 8 bramek w 20. występach. Zespół nie mógł poszczycić się dobrze zgraną obroną, ponieważ stracili aż 53 bramki, z czego zdobyli jedynie 40.

Pierwsze spotkanie w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu między tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Legionovii w Poznaniu 2:0. W kolejnym zaś legionowianie musieli uznać wyższość rywali, w którym przegrali na własnym stadionie 1:2. Poznaniacy awansowali na trzeci szczebel rozgrywkowy w sezonie 2015/16, gdzie w barażach o udział w II lidze pokonali Garbarnie Kraków 1:0.

Do zespołu w tym momencie dołączyło aż 12 zawodników. Największym transferem wydaje się być przyjście byłego zawodnika Lecha Poznań, Krystiana Sanockiego. W klubie możemy również znaleźć wypożyczonego z Zagłębia Lubin, Karola Żmijewskiego. Dużym osłabieniem dla Warty jest strata czterech podstawowych piłkarzy oraz wcześniej wspomnianego najlepszego strzelca w zespole. A są nimi – Michał Ciarkowski, Łukasz Białożyt, Gracjan Goździk oraz Filip Brzostowski.

Mecz między Legionovią, a Wartą Poznań odbędzie się już w sobotę, 5 sierpnia o godz. 17.00.