Legionovia: Czas na GKS Bełchatów! [ZAPOWIEDŹ]

Legionovia Legionowo

W sobotę 9 września o godzinie 18:00 Legionovia Legionowo zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego mieli tydzień temu rozegrać swój ligowy mecz z Rozwojem, lecz został przełożony na prośbę klubu z Katowic.

Legionowianie 2 września mieli rozegrać spotkanie z Rozwojem Katowice. Na prośbę drużyny ze śląska, mecz został przełożony na 20 września. Powodem tego było powołanie piłkarza tej drużyny na mecz reprezentacji Polski do lat 18 (więcej tutaj). W ostatnim rozegranym spotkaniu, Legionovia podejmowała na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg. Drużyna z Legionowo pokonała „siarkowców” 2:0, lecz samo spotkanie nie powalało. Trener legionowian stwierdził, że te zwycięstwo było cudem i drużyna gości była o wiele lepsza. „Novia” zajmuje obecnie 14. miejsce mając na swoim koncie sześć punktów. Wygrała dwa spotkania z Garbarnią Kraków oraz ze wspomnianą Siarką Tarnobrzeg, a przegrała cztery z Olimpią Elbląg, Wartą Poznań, Wisłą Puławy oraz Radomiakiem Radom.

Drużyna z Bełchatowa ostatnie swoje spotkanie rozegrała ze Zniczem Pruszków na wyjeździe. „Brunatni” nie będą wspominać tego wyjazdu zbyt dobrze, ponieważ przegrali  1:2. Aktualnie są piątą drużyną w tabeli II ligi. Mają na swoim koncie 12 punktów wygrywając cztery spotkania z Garbarnią Kraków, Stalą Stalową Wolą, Siarką Tarnobrzeg oraz z Rozwojem Katowice. Bełchatowianie musieli trzy razy uznać wyższość rywali ulegając Błękitnym Stargard Szczeciński, GKS-owi 1962 Jastrzębie i wspomnianemu wcześniej, Zniczowi Pruszków.

Gospodarze sobotniego spotkania dokonali w okienku transferowym trzy ciekawe wzmocnienia. Do zespołu ogółem dołączyło 13 zawodników. Transfery godne uwagi to przyjście Arkadiusza Moczadło z Arki Gdynia, Kamilu Szubertowskim z Chrobrego Głogów oraz Michała Bierzało ze Stali Mielec. Klub pozbył się Roberta Pisarczuka, który odszedł do Górnika Łęczna oraz Szymona Zgarda. Ten drugi opuścił GKS na korzyść Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 9 września o godzinie 18:00 w Bełchatowie. Mecz zostanie rozegrany w ramach 8. kolejki II ligi.