Legionovia: Ursus pokonany. Burkhardt ustalił wynik meczu [WIDEO]

Legionowianie rozegrali swoje przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej na własnym stadionie. Podejmowali oni w sobotnie popołudnie Ursus Warszawa. Po bramkach Patryk Koziary i Marcina Burkhardta zwyciężyli 2:0.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy. Już w 10. minucie Patryk Koziara otworzył wynik spotkania. Fenomenalnie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową skierował piłkę do siatki rywala. Goście próbowali swoich sił w kontratakach, lecz nie potrafili sforsować dobrze ustawionej obrony Legionovii. Po strzelonej bramce legionowianie próbowali podwyższyć wynik, lecz żaden za ataków nie zakończył się strzeleniem bramki. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1:0.

W drugiej odsłonie Ursus nieco przycisnął biało-żółto-czerwonych. Wydawało się, że lada chwila doprowadzą do remisu i wszystko zacznie się od nowa. W 54. minucie spotkania warszawiacy otrzymali rzut karny po faulu Jakuba Stefaniaka. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Arkadiusz Ciach, lecz jego strzał był za słaby by pokonać 19-letniego bramkarza Legionovii. Gospodarze wciąż wygrywali, lecz nie można było spokojnie oglądać tego meczu z perspektywy kibica z Legionowa. Warszawska drużyna wciąż dążyła do wyrównania wyniku. W 82. minucie na boisku pojawił się Marcin Burkhardt. Doświadczony pomocnik siedem minut później oddał fenomenalny strzał zza pola karnego. Futbolówka przełamała ręce Michała Olczaka i wpadła do bramki. Tym samym zawodnik ustalił wynik meczu na 2:0.

Następne spotkanie legionowianie rozegrają ze Zniczem Biała Piska. Wyjazdowy mecz rozpocznie się 17 listopada o godzinie 13:00.

Skrót Spotkania

Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 2:0 (1:0)

10′ Patryk Koziara, 89′ Marcin Burkhardt.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Sebastian Weremko, Kacper Górski, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak, Slaven Jurisa, Konrad Zaklika, Patryk Koziara (72′ Piotr Krawczyk), Luka Janković (83′ Marcin Burkhardt), Filip Kowalczyk (62′ Eryk Więdłocha), Kamil Wolski (60′ Patryk Paczuk).

Ursus: Michał Olczak – Karol Worach (85′ Mateusz Muszyński), Szymon Maruszewski, Robert Słomka (76′ Piotr Ćwik), Maciej Prusinowski, Grzegorz Skowroński, Patryk Kamiński, Patryk Zych (85′ Jakub Świeciński), Arkadiusz Ciach, Mateusz Baranowski, Filip Dziełak (72′ Szymon Kołosowski).