Legionovia: Trzy punkty odleciały wraz z Jastrzębiem [WIDEO]

W sobotę podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego ulegli GKS-owi Jastrzębie Zdrój 2:0. Była to ich druga ligowa porażka z rzędu.

Początek tego spotkania był bardzo słaby w wykonaniu obu zespołów. Legionovia cofnięta na własną połowę próbowała bezskutecznie ataków skrzydłem przez Przemysława Rybkiewicza. Jednocześnie piłkarze „novii” grali skutecznie w obronie co i raz łapiąc rywali na spalonym. W 35. minucie zrobiło się gorąco pod bramką legionowian. Bartosz Semeniuk minął Daniela Kutarbę i zdecydował się na indywidualną akcję. Wpadł w pole karne i uderzył z dużą siłą, lecz trafił jedynie w spojenie bramki.

Trzy minuty przed końcem z prawej strony dobrze dośrodkowywał Krystian Jajko do niepilnowanego w polu karnym Rybkiewicza. Pomocnik Legionovii mógł dać prowadzenie swojej drużynie. Zamiast uderzać z pierwszej piłki postanowił przyjąć ją sobie, dając czas bramkarzowi na interwencję. Przed zejściem do szatni goście mieli kolejny rzut rożny. Do tego dośrodkowania podszedł Kamil Jadach. Piłkarze GKS-u dobrze wbiegli w pole karne, a Dawid Weis oddał strzał z półwoleja, który wylądował prosto w rękach Damianka Puska.

W drugiej części spotkania lepiej zaprezentowali się przyjezdni, którzy z czasem zaczęli dominować na boisku. W 52. minucie „novia” mogła wyjść na prowadzenie. W polu karnym gości dobrze zastawił się Mateusz Żebrowski, który wyprzedził Dominika Kulawiaka. Zagrał do Jajki, który trafił w samo okienko. Na nieszczęście legionowian  arbiter dopatrzył się faulu Żebrowskiego na Kulawiaku i bramki nie uznał.

Kwadrans później Jastrzębie wyszło na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamil Szymura skierował piłkę głową do bramki nie zostawiając szans bramkarzowi na interwencję. Od tego momentu goście zaczęli wyraźnie dominować na boisku. Nerwowo grająca w obronie Legionovia w 80. minucie straciła drugiego gola. Z prawej strony boiska świetne podanie dostał Wojciech Caniboł, który silnym uderzeniem po ziemi pokonał Puska.

Tym samym goście wygrali trzeci mecz z rzędu i coraz pewniej zasiadają na pozycji lidera. Natomiast Legionovia od trzech spotkań nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zajmuje 11 miejsce w tabeli z 18 punktami na koncie

Następny mecz podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego rozegrają na wyjeździe 5 listopada o godzinie 12:00 ze Zniczem Pruszków.