Legionovia: Trzeci raz z rzędu bez punktów. Kryzys Legionovii

W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego w ramach 17. kolejki II ligi zmierzyli się ze Zniczem Pruszków. Niestety w tym pojedynku lepsi o jedną bramkę okazali się być  gospodarze.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. W dużej mierze gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a oba zespoły nie miały zbyt wielu okazji do objęcia prowadzenia.  Gospodarze mieli minimalną przewagę na boisku i częściej znajdowali się pod polem karnym legionowian. W 21. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Kwiatkowski, który mijał rywali niczym tyczki na treningu. Ostatecznie został zatrzymany nieprzepisowo przez Piotra Klepczarka. Sędzia podyktował rzut wolny dla Legionovii w odległości 20 metrów od bramki. Konrad Trzmiel przymierzył tuż obok muru, ale piłka trafiła jedynie w słupek.

Po wznowieniu gry Znicz rzucił się od razu do ataku, co zaowocowało bramką w 51. minucie. Bartłomiej Faliszewski zagrał prostopadle do Patryka Kubickiego, który dopadł do piłki i uderzył tuż obok wychodzącego Dominika Puska. Po chwili „novia” mogła doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Kutarba urwał się pilnującemu go obrońcy, ale piłka po uderzeniu głową trafiła tylko w słupek i opuściła boisko.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Trener Jabłoński starał się jeszcze zmienić obraz gry wprowadzając kolejnych świeżych zawodników, ale więcej bramek w Pruszkowie nie zobaczyliśmy. Tym samym Legionovia poniosła trzecią porażkę z rzędu.

Nie jest to najlepszy prognostyk przed starciem z ŁKS-em Łódź, które odbędzie się 12 listopada na stadionie przy ulicy Parkowej. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramki: 51′ Kubicki

Żółte kartki: 53′ Klak

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Paweł Tarnowski, Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Konrad Budek, Rafał Włodarczyk – Marcin Smoliński (90′ Daniel Dybiec), Bartłomiej Faliszewski, Maciej Machalski – Karol Podliński (81′ Kamil Włodyka), Patryk Kubicki (75′ Mateusz Stryjewski)

Legionovia Legionowo: Dominik Pusek – Maciej Goliński, Tomasz Wojcinowicz, Konrad Trzmiel, Daniel Kutarba – Filip Kowalczyk (66′ Przemysław Rybkiewicz), Konrad Zaklika (60′ Mateusz Zając), Mateusz Kwiatkowski, Ołeksij Klak (69′ Guram Lukava), Wojciech Kalinowski – Krystian Jajko (84′ Maciej Wilanowski)