Legionovia: Szuprytowski SHOW i pewne zwycięstwo Olimpii [ZDJĘCIA + WIDEO]

Po nieudanym debiucie, punktualnie w niedzielne południe Robert Pevnik miał okazję do zdobycia pierwszych punktów przed własną publicznością. Do Legionowa przyjechała bardzo mocna Olimpia Elbląg. Ostatecznie goście okazali się lepsi o 3 bramki, których autorem był Damian Szuprytowski.

Od początku pierwszej połowy Legionovia próbowała narzucić swój styl gry. Zespół z Parkowej starał się grać piłką. Wraz z upływem minut Olimpia spisywała się coraz lepiej. Gospodarze ograniczali się w ofensywie do długich zagrań w kierunku skrzydłowych – Mateusza Kwiatkowskiego i Przemysława Rybkiewicz. Z tych akcji jednak niewiele wynikało.

Olimpijczycy atakowali za to coraz groźniej. Drogę do bramki Dominika Puska zawodnikom z  Elbląga udało się znaleźć dopiero w 27. minucie. Piłka trafiła na 16. metr do Damiana Szuprytowskiego. Pomocnik Olimpii uderzył świetnie, z pierwszej piłki, nie dając szans bramkarzowi Legionovii.

Przed przerwą Legionovia miała znakomitą okazję do wyrównania. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Maciej Goliński. Kapitan Legionovii pomylił się minimalnie. Piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła w pole karne. Legionowianie nie wykorzystali tej akcji i narazili się na kontrę. Jednak w dogodnej sytuacji piłkę nad poprzeczką przeniósł Piotr Kurbiel.

Zaraz po przerwie Olimpia miała okazję na kolejnego gola. Damian Szuprytowski minimalnie chybił. Pomocnik dopiął swego w 57. minucie. Szuprytowski dostał piłkę w pole karne, nie zrobił sobie nic z podwójnego krycia i zmieścił piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Puska.

Świetnie dysponowany tego dnia Szuprytowski pokazywał, że ciągle jest mu mało. W regulaminowym czasie gry zmarnował dwie sytuacje. W 90. minucie trafił już do siatki. Anton Kolosov dośrodkował w pole karne, a Szuprytowski, ustawiony na 7. metrze tylko dołożył nogę, ustalając wynik na 3:0.

Dla Legionovii była to druga porażka z rzędu na własnym obiekcie, pod wodzą nowego szkoleniowca Roberta Pevnika. Przed Słoweńcem jeszcze jedno spotkanie, przeciwko poznańskiej Warcie i szansa na zdobycie jakichkolwiek punktów w rundzie jesiennej. Ten mecz odbędzie się 25 listopada o godzinie 13:00.