Legionovia: Sześć bramek w Białej Piskiej. Legionowianie zdemolowali Znicza [WIDEO]

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego w sobotnie popołudnie rozegrali spotkanie wyjazdowe ze Zniczem Biała Piska. Legionowianie zwyciężyli ten mecz aż 5:1.

Jako pierwsi groźną sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Piłka dośrodkowana w pole karne Jakuba Stefaniaka leciała prosto w ręce bramkarza. Golkiper został sfaulowany przez zawodnika gości, który intuicyjnie strzelił do bramki Legionovii. Kiedy Znicz cieszył się ze zdobytej bramki, arbiter odgwizdał przewinienie na bramkarzu „Novii”. To była ostatnia akcja gospodarzy w tej połowie. Legionowianie otworzyli wynik tego meczu w 38. minucie spotkania. Przebitkę przed polem karnym wygrał Eryk Więdłocha. Zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza. Pomocnik pewnie zachował się w tej akcji i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Minute przed końcem wynik pierwszej połowy ustalił Piotr Krawczyk, który również wykorzystał stu procentową sytuację. Arbiter zaprosił piłkarzy do szatni przy stanie 2:0.

W drugiej odsłonie legionowianie wyszli zbyt pewni siebie. Skutkowało to stratą bramki w 58. minucie meczu. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Karol Krośnik, który zdobył gola kontaktowego. Gospodarze po tej akcji nabrali wiatru w żagle i ruszyli do ataków. Kolejne groźnie dośrodkowanie chciał znów wykorzystać zawodnik Znicza, lecz w bramce fenomenalnie zachował się Jakub Stefaniak. Golkiper niemal z linii bramkowej wybronił futbolówkę. Po tej sytuacji głos należał już jedynie do Legionovii. W 77. minucie meczu bramkę na 3:1 zdobył Filip Kowalczyk. Zawodnik wykorzystał dośrodkowanie w pole karne, a następnie musiał jedynie dostawić nogę. Czwartą bramkę w 84. minucie zdobył Kamil Wolski. Przez chwilę legionowianie cieszyli się z gola osiemanstoletniego Jakuba Karabina, lecz sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Wynik tego meczu ustalił w 89. minucie meczu Kacper Górski. Legionowianie wygrali swoje ostatnie spotkanie wyjazdowe w rundzie jesiennej 5:1.

Ostatni mecz w tym roku biało-żółto-czerwoni rozegrają u siebie 25 listopada o godzinie 12:00. Wtedy Legionovia będzie podejmować rezerwy Legii Warszawa.

Skrót Spotkania

Znicz Biała Piska – Legionovia Legionowo 1:5 (0:2)

Bramki: Karol Kosiński 58′ – Eryk Więdłocha 38, Piotr Krawczyk 45′, Filip Kowalczyk 77′, Kamil Wolski 84′, Kacper Górski 89′.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, Kacper Będzieszak, Marcin Burkhardt (86′ Jakub Karabin), Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (53′ Filip Kowalczyk), Patryk Koziara (82′ Luka Janković), Piotr Krawczyk, Patryk Paczuk (62′ Kamil Wolski).