Legionovia: „Stalówka” zwycięża po bramce w końcówce

W sobotę piłkarze Legionovii udali się do Rzeszowa, gdzie na Stadionie Miejskim zmierzyli się ze Stalą Stalowa Wola w ramach 14. kolejki II ligi. Był to drugi mecz „novii”, który rozstrzygnęła bramka strzelona w samej końcówce meczu.

Pierwsze minuty tego spotkania to przewaga gospodarzy. Legionovia podobnie jak w poprzednich meczach została zepchnięta do defensywy. W 7. minucie Stal była bliska objęcia prowadzenia.  W polu karnym piłkę przyjął sobie Mateusz Stąprowski, ale w sytuacji jeden na jeden lepszy okazał się Dominik Pusek. Z czasem gra obu zespołów wyrównała się. Jednak żadna ze stron nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika i pierwsza cześć spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po wznowieniu gry sytuacja na boisku nie uległa większym zmianom. To „Stalówka” miała widoczną przewagę na boisku. W 53. minucie Adrian Gębalski minął obrońców Legionovii w polu karnym i oddał strzał, który o milimetry minął słupek. Legionowianie odpowiedzieli  chwilę później. Wojciech Kalinowski uderzył ze znacznej odległości, ale piłka otarła się jedynie o słupek.

Legionowianie w drugim meczu z rzędu stracili gola w końcówce. W 87. minucie zawodnik „Stalówki” dośrodkowywał  z rzutu rożnego, a piłkę głową w bramce umieścił Mateusz Stąporski wzbudzając euforię wśród miejscowych kibiców i ustalając wynik tego spotkania na 1:0.

Legionowianie mogą żałować straconych punktów. Przez całe spotkanie to gospodarze lepiej wyglądali na boisku i to im należało się zwycięstwo. Piętą achillesową podopiecznych Mirosława Jabłońskiego zdają się być górne podania w pole karne czy to ze stałych fragmentów, czy z akcji. Trener Legionovii będzie musiał znaleźć na to radę, bo  podobne bramki jego piłkarze stracili w meczu z MKS-em Kluczbork, Błękitnymi Stargard Szczeciński i Gryfem Wejherowo.

Następny mecz „Novia” zagra 28 października o godzinie 13.00 przed własną publicznością z GKS-em Jastrzębie Zdrój.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramaki: 87′ Stąporski

Stal Stalowa Wola: Brylewski, Waszkiewicz, Zalepa, Łętocha (90′ Śpiewak), Gębalski, Hirskyi (71′ Bukowiec), Stąporski, Stelmach (72′ Wasiluk), Sobotka, Jarosz, Dziubiński

Legionovia Legionowo: Pusek, Kutarba, Wojcinowicz, Goliński, Jajko (90′ Abul), Lukava (46′ Klak), Rybkiewicz (65′ Mazurek), Kalinowski, Kowalczyk (74’Wilanowski), Trzmiel, Zaklika