Legionovia: Remis w Radomiu. „Novia” nadal liderem

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wywieźli punkt z Radomia rozgrywając spotkanie z tamtejszą Bronią. Jedyną bramkę dla Legionovii zdobył w 76. minucie Kacper Górski.

Faworytem tego meczu była zdecydowanie Legionovia, jednak drużyna z Radomia dzielnie stawiła opór legionowskiej drużynie. Mimo prób ataków gospodarzy na legionowską bramkę nie potrafili nic konkretnego zdziałać. Raz mieli bardzo groźną sytuację, którą fenomenalnie wybronił dziewiętnastoletni bramkarz Legionovii, Jakub Stefaniak. Z prawego sektora boiska nacierał zawodnik z Radomia. Wdarł się w pole karne i oddał bardzo trudne uderzenie na dłuższy słupek. Stefaniak z trudem, ale wybronił strzał. Goście tego meczu również mieli swoje okazje, a konkretniej Patryk Paczuk. Niestety żadnej z nich nie wykorzystał. Pierwsza część zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej połowie Legionovia za wszelką cenę chciała pokazać, że przyjechała do Radomia po trzy punkty. Gra coraz bardziej się zaostrzała i arbiter powoli tracił kontrolę nad meczem. Raz dał żółtą kartę nieodpowiedniemu zawodnikowi Broni, a po chwili zmienił swoją decyzję i wręczył  karę właściwemu. Legionowianie nie zważali na zaczepki ze strony gospodarzy i raz za razem atakowali na bramkę Broni. W 76. minucie padł gol dla biało-żółto-czerwonych. Piotr Krawczyk przecisnął się na prawy sektor pola karnego, następnie podał do dobrze ustawionego Kacpra Górskiego, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Po chwili sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Jedna trafiła do zawodnika z Radomia, a druga dla Luki Jankovicia, po przepychance w którą wdał się serbski zawodnik. W 83. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Konrad Paterka i pewnym strzałem pokonał bramkarza „Novii”. Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie w Radomiu.

Broń Radom – Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)

Bramki: 67′ Kacper Górski – 83′ Konrad Paterka (Rz.K)

Broń: Paweł Młodziński – Jakub Góźdź, Wojciech Gorczyca, Maksim Kwiencer, Dominik Leśniewski (80′ Przemysław Nogaj), Patryk Czarnota (90′ Dawid Sala), Adam Imiela, Konrad Paterek, Piotr Stefański, Emil Więcek (72′ Piotr Nowosielski), Kamil Czarnecki.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Sebastian Weremko, Konrad Zaklika, Patryk Paczuk (62′ Daniel Gołębiewski), Eryk Więdłocha (67′ Slaven Jurisa), Patryk Koziara, Marcin Burkhardt (65′ Luka Janković), Piotr Krawczyk, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś.