Legionovia: Punkty stracone w końcówce meczu. GKS 3:1 Legionovia

Legionovia Legionowo wciąż nie znalazła wyjścia z kryzysu w jakim się znalazła. W sobotnie popołudnie podopieczni Marcina Sasala przegrali 8 mecz z rzędu. Tym razem w Katowicach ulegli GKS-owi 3:1.

Jedna wygrana i aż 7 porażek z rzędu, z takim bilansem spotkań Legionovia Legionowo, udała się do Katowic na mecz GKS-em. Niestety po raz kolejny do Legionowa drużyna wraca z niczym. W pierwszej połowie dużo lepiej prezentowali się goście. W 25, minucie spotkania strzał Eryka Więdłochy minął minimalnie bramkę strzeżoną przez Mrozka. Chwilę przed przerwą piłkę z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników przyjezdnych wybił Woźniak. Po raz kolejny w tym sezonie Legionovia dobrze prezentowała się w pierwszej połowie.

Niestety druga część meczu nie była tak dobra, jak pierwsza. Zaraz po wznowieniu błąd defensywy „Novii” wykorzystał Jędrych, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Legionovia doprowadziła do wyrównania dziesięć minut później. Rzut karny na bramkę zamienił Patryk Koziara. Wynik remisowy utrzymywał się, aż do 88 minuty meczu, kiedy to Woźniak otrzymał dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał Błesznowskiego. Chwilę później gospodarze strzelili trzecią bramkę, jej autorem został Michał Gałecki.

Kryzys Legionovii trwa. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno gromiła wszystkich rywali w III lidze i pewnie zmierzała do wyższej klasy rozgrywkowej, teraz nie potrafi choćby zremisować w II lidze. Nasuwa się pytanie, czy przeskok między tymi ligami jest aż tak odczuwalny, czy może sztab i zarząd nie dokonali odpowiednich wzmocnień zespołu?

Szansa na przełamanie już w najbliższą sobotę. Do Legionowa przyjedzie Stal Stalowa Wola, która ma tylko 2 punkty więcej od podopiecznych Marcina Sasala. Jeśli nie wygrana z taką drużyną, to z kim?

GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)

Bramki: 46′ Jędrych, 88′ Woźniak, 90+’ Galecki – 55′ Koziara

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski (56′ Dejmek), Rogala, Kiebzak (87′ Tabiś), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (90+’ Grychtolik), Woźniak, Rogalski (75′ Rumin).

Legionovia Legionowo: Błesznowski – Zembrowski, Straus, Zaklika, Więdłocha, Podliński, Koziara (84′ Waleńcik), Małek (82′ Będzieszak), Janković (74′ Wawrzynowicz), Gołaszewski, Choroś.