Legionovia: Przegrany sparing z Rakowem

Legionovia Legionowo

Piłkarze Legionovii Legionowo w pierwszym meczu sparingowym tego lata natknęli się na bardzo trudnego przeciwnika. Rywalem drużyny Mirosława Jabłońskiego był beniaminek I ligi – Raków Częstochowa.

Na papierze zdecydowanym faworytem tego starcia był zespół prowadzony przez byłego szkoleniowca Legionovii – Marka Papszuna. Raków w minionym sezonie z powodzeniem wygrał II ligę i awansował na zaplecze ekstraklasy. Po przebiegu spotkania nie było to jednak takie oczywiste. W tym meczu Legionovia zaprezentował dość defensywną taktykę. Podopieczni Jabłońskiego ustawiali się w obronie i czekali na okazję szybkiej kontry. Taki plan jednak legł w gruzach w 22. minucie. Wtedy też Krystian Wójcik, do niedawna reprezentujący Legionovię otworzył wynik meczu, wyprowadzając Raków na prowadzenie.

Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. Zmieniły się za to jedenastki obu zespołów. W drugiej połowie pierwsza gola zdobyła Legionovia. Do siatki Mateusza Kosa trafił Mateusz Wajdzik. Dwie minuty później o zwycięstwie Rakowa przesądził Damian Warchoł.

W zespole Legionovii wystąpiła bardzo duża liczba zawodników testowanych. Z dotychczasowej kadry zespołu na boisku pojawiło się tylko dziesięciu graczy. Byli to: 

Maciej Goliński, Wojciech Kalinowski, Mateusz Żebrowski, Patryk Koziara, Mateusz Kwiatkowski, Mikołaj Grzelak, Konrad Zaklika, Patryk Cynt, Mateusz Wajdzik.